| fearlessss a întrebat:

Din ce se da testul initial la fizica si chimie in clasa a9-a, profil stintele naturii?
Fundita

4 răspunsuri:
| oBanană a răspuns:

Depinde de la profesor la profesor! Spre exemplu când când am fost eu a 9a (tot științe) am primit câte ceva din toată materia 6-8. Și teorie (stil grile) și probleme. Dar, nu ar trebui să te îngrijorezi! Testele inițiale (cel puțin teoretic) nu se trec! Ele au scopul ca tu și profesorul să vada cu ce ai rămas din anul/anii trecuți!

O seară frumoasă!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Testul iniţial clasa a 9-a se dă din materia clasei a 8-a...

Vezi modele la linkul oficial :
http://subiecte2012.edu.ro/2012/testeinitiale/liceal/

subiecte2012.edu.ro/2012/testeinitiale/liceal/Clasele_IX_XII_XIII_Fizica.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/testeinitiale/liceal/Clasele_IX_XII_XIII_Chimie.zip

Toate cele bune.

| DjAngel_Florin_1997 a răspuns:

Din cate stiu eu testele initiale se dau din materia din ani precedenti adica in cazul tau ati va da din ce ai invatat intra 8a cred. Si eu am dat ra randul tau teste initiale intra noua chiar daca nu am fost la profilul tau am dat din materia recapitulata din ani trecuti sa vada daca mai stim ceva.

| EmoKidx a răspuns:

Salut! Eu sunt in clasa a9-a tot la stiinte ale naturii, vineri am dat test initial la fizica.Noua ne-a dat din lentile,marimi fizice, fenomene fizice, de exemplu ne-a dat ''greutatea''sa spunem daca este marime sau fenomen, transformari, de exemplu 90 de km pe ora sa-i transformam in km pe minut, probleme si cateva enunturi la care sa incercuim varianta corecta.Cam atat.La chimie inca n-am dat.