| VrRos90 a întrebat:

Ce se intampla când faci sex?
Poți lua microbi de la o persoană?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se transmit mai ales pe cale orala dar sistemul imunitar se ocupa sa nu afecteze cu nimic. Microbii sant peste tot inevitabili

| AnemonaP a răspuns:

Dacă faci neprotejat, poți lua boli cu transmitere sexuală.

| Violleta2022 a răspuns:

Siguri ca poti lua microbi, dar cel mai rau este ca poti lua virusi mortali sau foarte rai, care iti provoaca boli grave precum: SIDA, Hepatita B si C, Gonoree, HPV care provoaca cancerul in gat, ovarian si cervical, gonoreea care netratat poate provoca infarct, herepes care provoaca negii samd.

| Celcestietot a răspuns:

Categoric, doar neprotejat.

| Sofer a răspuns:

Nu se intampla nimic dacă faci sex protejat. Dacă faci neprotejat =sarcina nedorita și boli cu transmitere sexuala dacă partenera/ul are vreo infecție.

| VoidEternal a răspuns:

Nu vai. Nu e ca si cum faceți schimb de fluide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă e nespălată și are și vreo boală venerică, da.

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Microbi ≠ murdărie
Ai catralioane de microbi pe orice suprafață a corpului tău și la fel și la interior. Ei alcătuiesc microbiomul organismului uman. Deci oricât de curata e partenera schimb de microbi veți face cu siguranță.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca are hepatita B, C, HIV, HPV, sifilis, herpes bucal/grnital, candidoza, trichomonas poate sa se spele si cu peria de sarma laughing si e la fel, tot full de boli.

| relian a răspuns (pentru alina2k18):

Eu am herpes de asta la gura,dar nu am dat nimanui,si am umblat cu ceva femei,ba uneori ne sarutam asa cu bubite la gura,ma refer eu laughing deci alea is povesti ca se transmite, povesti, am curaj sa ma iau cu orice mare specialist, sa vina si sa-i arat pe viu.

Si nu am stat cateva zile, am avut relatii lungi, uneori ani de zile.Ba cu cea care am avut cea mai lunga relatie,si acum ma vad mai la cateva zile si niciodata n-a avut herpes si nici no sa aiba

Nu vorbesc din citit, cartile da spun ce ai scris si tu, dar realitatea este total alta laughing herpesul si ce boli ai aratat tu sunt de fapt dereglari fiziologice ale organismului si nu atacul unor agenti straini.
Am pe cineva casatorit, are hepatita b pai ce copii lui au ceva? Sau nevastasa? n-are nimeni nimic, decat el laughing
De restul nu cunosc, sifilis si ce ai mai zis.
Astea 2 sa vina si Hristos, sa ii dovedesc eu ca n-are dreptate, ba cateodata cand ma sarutam mi se lua pielita aia si curgea si putin sange si respectiva pusese gura, dar nimic n-are, nici dupa ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Teoretic multe le iei si prin sarut. Chiar si sifilis parca. Nu ai ce sa faci, e o oarecare loterie pana la urma. Eu cred ca am luat deja, dar nu am simptome pentru ca sunt asimptomatic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă faci sex neprotejat poți lua boli cu transmitere sexuala, cea mai frecventa este HPV, și cea mai grava este HIV, și SIFILIS.

| Paul754880338 a răspuns:

Cele mai multe subiecte ce insotesc verbul; a contamina" vin de la televizor nu de la sex. Microbii erau si sunt peste tot in jurul nostru, mai nou insa, sunt prezenti in numar mai mare in mintea noastra gratie acestui numar de mare spectaculozitate reusit de media. David Coperfield ar fi rusinat cu numerele sale de magie in fata acestei reusite, validata si de aceasta intrebare.

| Catalin77945 a răspuns:

Neprotejat poti lua boli cu transmitere sexuala

| balalaika69 a răspuns:

Dacă e nespalat/ă, da