| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca ma masturbez la 13 ani (baiat) >?

25 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

O sa-ti cada jos daca continui in halul asta.
Doamne mai exista copii pe lume? Copii inteligenti? La 13 ani?!

| CristiB93 a răspuns:

Probabil ca peste 5 sau 6 ani o sa ramai ipotent si infertil adica n-o sa mai poti face copii a si masturbarea creste riscul cancerului de prostata, nu mai asculta de ce spun tampitii din ziua de azi, ca este normala. Nu este normala, si iti face mare rau, uite daca ai chef si timp iti dau un link cu conferinta unui om de stiinta roman care vorbeste despre pericolul pornografiei si al masturbarii din zilele noastre, si despre cum sunt inselati oamenii si cum li se baga pe gat pornografia la copii, este foarte interesant http://www.trilulilu.ro/......rima-parte este format din patru parti, eu iti dau pe prima daca vrei poti sa le vezi si pe celalalte pe trilulilu :) bye

| zxzx a răspuns:

Te inveti cu viata.

| LineGuide a răspuns:

Nu este un lucru bun la varsta ta, pierzi multe vitamine, mai exact tot ce e bun se afla in sperma, ca sa intretina spermatozoizii. Sfatul meu este sa te lasi o perioada si apoi sa reincepi daca chiar simti nevoia dupa 16-18 ani, cand intr-adevar vei avea ispite mari venite din partea fetelor.

Răspuns utilizator avertizat
| leftside a răspuns:

Nu se intampla nimic rau frate! ai grija sa nu te prinda mama... atata tot

| CavalerulDreptatii a răspuns:

Salut Alex! Si eu am 13 ani inpliniti azi si ma masturbez, tot oameni normali se masturbeaza, este ceva "genetic".
Singurele probleme pe careti le poti crea singur sunt:
-1]Tevede Doamne-Doamne si te pedepseste.[parerea mea.mi s-a intamplat de multe ori]
-2]Te prinde cineva si ai incurcat-o
-3]Sperma contine vitamineletale din corp..adica sperma este vitaminele tale..deci daca te mastturbezi de 3 ori pe zi de exemplu, it va scadea imunitatea!
O zi buna sa ai!

| SinkMuscle a răspuns (pentru CavalerulDreptatii):

Si eu am facut 13 ani azi happy

Răspuns utilizator avertizat
| diana99999 a răspuns (pentru radumstain):

Daca nu exista Dumnezeu, nu mai existai tu. 2. daca incuie usa, cineva care vrea sa intre in camera, il va certa ca tine usa incuiata. 3. am auzit de la colegii mei ca iti scade imunitatea (P.S. nu sunt baiat)

| CavalerulDreptatii a răspuns (pentru radumstain):

INCORECT! Cauta pe internet. uite ce am gasit pe net.
Lichidul seminal (sperma) este formata din diferite minerale si vitamine. Spre exemplu, ea contine proteine, calciu, lecitină, magneziu, fosfor, testosteron, potasiu, vitamina B12, zinc, enzime, si multe alte elemente. Aceste lucruri sunt vitale pentru organismul uman si pentru dezvoltarea lui normală, in special in decursul formării lui: in adolescenta si in anii urmatori acesteia. Masturbarea excesiva, si nu numai, face ca aceste elemente sa fie eliminate din corp fară masură, predispunand individul la o serie intreaga de disfunctii si afectiuni.
Asa ca nu mai spune ca tte ajutahappyNu este adevarat!

Răspuns utilizator avertizat
| CavalerulDreptatii a răspuns (pentru MishuCuc):

Mersi

| CavalerulDreptatii a răspuns:

Nu asculta de toti ma...multi iti zic cea ce ti-am zis si eu
Nu cred ca vreunul din voi nu sa masturbat l 13-12 ani.
asa ca nu mai comentati sa il incurajati sa o faca..nu este bine..decat cu faza ca scappi de stres.care este adevarata pe jumatate

| CavalerulDreptatii a răspuns:

V-a La sa decideti singuri daca este bine sau nu..printr-un copy/paste micut.
CITESTE TOT! INPORTANT PENTRU SANATATEA TA!

Lichidul seminal (sperma) este formata din diferite minerale si vitamine. Spre exemplu, ea contine proteine, calciu, lecitină, magneziu, fosfor, testosteron, potasiu, vitamina B12, zinc, enzime, si multe alte elemente. Aceste lucruri sunt vitale pentru organismul uman si pentru dezvoltarea lui normală, in special in decursul formării lui: in adolescenta si in anii urmatori acesteia. Masturbarea excesiva, si nu numai, face ca aceste elemente sa fie eliminate din corp fară masură, predispunand individul la o serie intreaga de disfunctii si afectiuni.

PLUS ca:
Masturbarea duce la probleme ale memoriei, ale puterii de concentrare si ale ‘ascutimii’ mintii. Celulele nervoase ale creierului (neuronii) se distrug progresiv si iremediabil datorită risipei excesive de energie.
Mai are cieneva ceva de comntat?
Dupa ce a aftlat asta, te vei gandii de 2 oriinainte de a te masturba?
Astept raspunsuri si funda! xD

| pedROfilul a răspuns (pentru CavalerulDreptatii):

Ej bo`, da unu` mare

| CavalerulDreptatii a răspuns (pentru pedROfilul):

Iou arlaughing
sper ca intelegi

Răspuns utilizator avertizat
| diana99999 a răspuns:

Nimicwinking

| s96 a răspuns:

You gonna die! god wach you if masturbate

| Marchis_Cristi_2000 a răspuns:

Nu mai fa **** ca nu mai creste si la femei le plac sa o ai mare XD asa masturbarea si PUNE MANA PE CARTE SI INVATAAA CA O SA AJUNGI BOSCHTEAR si poate ipotent.

| mariapetcu2005 a răspuns:

Nu se intampla nimic.dar vezi daca vrea baiatul

| Username1006 a răspuns:

Pai placere nu se intampla nimic!