| marya a întrebat:

Ce se intampla daca nu tratezi infectia vaginala?(sunt curioasa)

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pe langa sterilitate, cea mai de temut complicatie este cancerul de col uterin.

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai dati si u seama ca se ajunge mai departe poti da in altceva si se poate sa nu mai poti face copii mai bine du-te la doctor si scapi mai usor iti va da niste pastile

| ingerell a răspuns:

Pai acum depinde
vei fi un focar de infectie,
iti pot aparea chisturi
iti pot afecta colul, ovarele, si vei fi intr'un disconfort continuu
multe de zis

| clau44 a răspuns:

Infectia vaginala netratata, poate duce la sterilitate, pe langa faptul ca iti va fi mult mai greu sa te vindeci, si faptul ca infectia se poate extinde!
Aceste infectii, adesea recidivante, trebuie sa fie diagnosticate pentru a evita riscul de complicatii.
Iti recomand sa mergi la un Medic Ginecolog si sa urmezi tratamentul pe care ti-l va prescrie!