| al3 a întrebat:

Care este cel mai bun medicament pentru infectia vaginala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Numai după un consult amănunțit cu o recoltare de secreție vaginală se poate institui și un tratament specific ginecologic.
Orientativ: spălături vaginale cu Tantum Rosa, ovule Macmiron, unguent local, etc.
Important: se tratează ambii parteneri și evitarea contactului sexual pe perioada tratamentului pentru a preveni recidiva. Lenjeria intimă să fie obligatoriu din bumbac 100%, să nu fie foarte strâns pe corp, fiert și schimbat zilnic.
Sănătate.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Medicamentele pentru infectii vaginale difera in functie de agentul cauzator al infectiei si sunt foarte variate. Numai medicul ginecolog in urma unei analize a secretiei iti poate recomanda tratamentul potrivit.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Difera in funtie de infectie. Mergi la medic. El iti va da reteta dupa ce te consulta. Multa sanatate!

auran
| auran a răspuns:

Depinde de infectie...mergi la medic nu lua de capul tau - iti poate afecta flora vaginala...

| adryana_6040 a răspuns:

1.Macmiron ovule.2 Pastile nolicin 1 la 12 ore.