| Eduard_Sorin_1990_zpcN a întrebat:

Ce se intampla daca sunt indragostit de o fata, dar sunt un ratat al iubirii? Mi s-au aprins calcaiele dupa o fata (avem amandoi 19 ani) si a naibii imi da cu flit, imi spune ca ea are iubit, dar felul in care o zice, mereu cand spune de ca gagicasu e asa tare, pune un emoticon. Smiley.
E ciudat, dar, asa sunt eu, ciudat. Imi spune ca nu ai cum sa iubesti pe cineva de 2-3 zile, e enervant, ma calca pe nervi.
Ce ai de zis in aceasta privinta, lucrurile astea ma incuie, eu sunt o persoana onesta, in vecinatatea prostiei copilaresti. Ma zdruncina.
Sunt ca copilul lui Edgar Allan Poe... Sau Eminescu. Dragoste imposbila. Dar chiar ne asemanam inspaimantator, cred totusi, parca, as avea mai multe personalitati, sau poate unele sunt doar un raspuns al subconstientului pentru a ma proteja, nu stiu de ce dar sunt foarte anxios si depresiv. Si cateodata incerc sa par ceea ce nu sunt. All flower power sau tough guy.
Sunt cam autist, nu stiu sa ma exprim cu adevarat, culmea, chiar daca sunt ca o cascada vie de obicei, parca as evita ceva.

Intr-un timp ascultam tot felul de lucruri pe Youtube despre cum sa iti dezvolti carisma sau arta seductiei laughing
Poate ca ce ma strica e ca pun prea mult la suflet, sunt obsesiv. Mi se pune repede pata si vreau totul dintr-o data, acum in momentul asta.

Nu stiu cu cine naiba am semanat, tata era mai gagicar, ma exaspereaza, nu il vad deloc eu frumos dar toate femeile ii cam fac curte, si are gluma cu el in permanenta.
Bunicul, nu mai zic, cel mai mare afemeiat, se ducea la tigari si se intorcea peste o saptamana. Se ajunsese ca bunica stia de aventurile lui dar nu avea ce sa faca laughing
Nu stiu, si cica mostenim atatea lucruri din sange, eu simt ca nu ma aseman cu nimeni, e o prostie. Caractere diametral opuse.

Ce trebuie eu sa fac, am perioade cand sunt ca o masina si sunt cu sange rece, dar alteori, la polul opus. Sunt cam miop si anxios si Erotoman. Imi imaginez tot felul de variante si alternative, dar nimic nu e real, traiesc intr-o minciuna iluzorie, m-am inselat pe mine.
Lucrurile astea au dezvoltat niste complexe poate, invizibile, nu le pot numi, dar stiu ca am o latura foarte impulsiva, temperamentala si violenta.

Imi doresc sa nu mai simt nimic. Nu cer atat de mult, macar asta.

Toti m-au numit sarpe batran si viclean cu 2000 de fete dar eu intotdeauna doar am incercat sa fiu prieten. Atat. Nu urmaresc nimic de la nimeni, nu concep... dar nu ai cum sa convingi. Universuri egocentrice paralele cum spunea Aristotel.
Nu sunt fals. Chiar imi pasa. Sunt un idiot.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai abia 19 ani! Nu scrie nicaieri ca pana la 19 ani trebuia sa ai o iubita. Ai destul timp sa te implinesti pe plan sentimental. Altii isi gasesc jumatatea dupa 30 ani.
Incearca sa te dezvolti pe alte planuri (personal, profesional etc.), acest lucru te va ajuta sa ai mai multa incredere in tine si o stima de sine crescuta.
Fiecare om are calitati, chiar si tu!

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dezamagiri vei intampina la greu dar multi zic ca si-au gasit jumatatea si in realitate stau cu una urata care se inteleg bine in pat bucatarie bani si se multumesc. Ceva fericit in conditii nu am vazut la nimeni, daca tu arati bine poti gasi una frumoasa - imputita pe bani, ca asa e la moda

| Eduard_Sorin_1990_zpcN explică (pentru mgtow):

Nu ma intereseaza cum arata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca esti "un ratat al iubirii"?
Poate ca fata respectiva chiar nu este interesata, iar faptul ca te respinge e ceea ce te atrage la ea. Din cate inteleg, bunicul si tatal tau au fost "cuceritori", astfel ca poate tu te identifici cu ei si ai impresia ca e imposibil ca o fata sa nu fie interesata de tine, iar faptul ca acest lucru se intampla conduce la anumite frustrari si complexe.
Incearca sa iti descoperi calitatile si defectele, indiferent de cum erau tatal si bunicul tau. Tu esti tu, o persoana diferita si unica.
Fete sunt multe, nu are rost sa iti pierzi timpul cu o fata care are iubit si te respinge...
Incearca sa fii indiferent fata de ea si observa daca are un comportent diferit fata de tine. Poate ca ulterior iti dai seama ca nu o placi atat de mult pe ea ca persoana, ci ipostaza ta de cuceritor.
Bafta!

| Eduard_Sorin_1990_zpcN explică (pentru anonim_4396):

Nu fratele meu alb, nu am "agatat" o fata vreodata, eu mereu am fost catelusul inocent nice guy ce avea zambetul pana la urechi si era entuziasmat din orice, cand vedea pe oricine, fiindca sunt mai copil, "pur"

nu e ca ma identific cu ei si nu sunt asa si nu am fost vreodata macaronar, ce nu intelegeti, niciodata nu am fost bad boy, nu e felul meu. Si nu stiu daca vreodata i-a placut vreunei fete de mine, tata crede sa sunt gay, poate crede toata familia, tind sa cred. Mi o zis, daca as stii sigur ca esti gay, Sigur m as spanzura (nu are vreo viata prea implinita, asta ar fi picatura care i ar umple paharul)

Nu stiu daca sunt urat. Toti ratatii mi au spus ca sunt o cioara imputita si spalacit, dati seama, cand era o oglindere a vietii lor, ce profund... un alb blond cu ochi albastrii si sange german si grec printre ateganos, logic ca eu ies ala imputit de urat si lipsit de valoare

ma cred androgin. dar nu ca fenomenele de pe internet cu tran si tot felul de... oughh, incerc sa fiu tolerant, ca deja sunt impulsiv si obsesiv neonazist, doar ca nu sunt rasist sau homofob.

| Eduard_Sorin_1990_zpcN explică (pentru anonim_4396):

Dar nu ma simt cuceritor draga mea laughing))
sunt Ultimul Cur!
Oricine a avut si o sa aiba iubita inainte de mine.
Ca sa fie umor negru, inserez un paradox, o hiperbola, pana si nepotii meu o sa apuce sa se implineasca sentimental, dar eu nu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eduard_Sorin_1990_zpcN):

Pare ca ai multe nelamuriri cu privire la propria persoana. Incearca o psihoterapie, te va ajuta sa te cunosti, sa te accepti si sa te dezvolti d.p.d.v. personal.
Numai bine!

| Eduard_Sorin_1990_zpcN explică (pentru anonim_4396):

Cu placere!
Esti binevenita!
Te rog, sa mai vii pe la noi...

| RAY a răspuns (pentru Eduard_Sorin_1990_zpcN):

Esti cult si romantic, ma bucur

| Eduard_Sorin_1990_zpcN explică (pentru RAY):

Ma iei la misto. Ce ti a facut vietisoara mea?

| RAY a răspuns (pentru Eduard_Sorin_1990_zpcN):

Vb serios
Sunt ca copilul lui Edgar Allan Poe... Sau Eminescu. Dragoste imposbila. Dar chiar ne asemanam inspaimantator, cred totusi, parca, as avea mai multe personalitati, sau poate unele sunt doar un raspuns al subconstientului pentru a ma proteja, nu stiu de ce dar sunt foarte anxios si depresiv. Si cateodata incerc sa par ceea ce nu sunt. All flower power sau tough guy.

| Eduard_Sorin_1990_zpcN explică (pentru RAY):

Hai oo tuu laughing) rogute sa fim prieteni

| RAY a răspuns (pentru Eduard_Sorin_1990_zpcN):

Rar cineva sa aiba habar de cultura in ziua de azi, trist

| Eduard_Sorin_1990_zpcN explică (pentru RAY):

Nu te teme, exista intotdeauna o cale, adica caleA. Ca noi ne pierdem ca oile in lumea asta cufundata in mesaje subliminale, spalare pe creier si vibratie canceroasa. Literalmente.
Un crestin ortodox m-a numit ecumenit fiindca imi place sa vad frumosul in tot si in toti. Si satanist al noii ordini mondiale.
Ca Alisteir Crowley era nonsens si altele,
Dar ceva e adevarat aici, exista adevar peste tot dar trebuie sa stii cum sa vezi, Bruce Lee spunea ca Un om intelept intelege mai multe dintr o intrebare proasta decat intelege un om prost dintr o intrebare despteapta.

Aristotel mi-a confirmat, dar el sa fost pentru mine doar trecator si decorativ, sa imi confime si sa imi aminteasca ce sunt si ce cred, sa imi exprime, ca atunci cand esti intr o sala de oglinzi. Vezi universul din mai multe unghiuri si prisme, pai viata asta e ca un tesseract. CA Viata e ceva pur si simplu individual, e o misiune pentru fiecare, nu pentru popor, si traim intr-un univers (nu are rost sa ii zicem super univers, este doar un loop infinit ce tinde la noi ce sunt ceea ce sunt mandelbrot set, ouroboros.) E un univers Egocentric. Fiecare reprezinta un univers, asta este minunatia vietii, when the heaven collide, avem sansa se interactionam, suntem mici lumi care se izbesc, cateodata aparent e devastator, si tragic, dar e iluzoriu, fiindca totul tinde la el, se intoarce de unde a venit. Punctul de origine. Ceea ce e distrus, e doar mulat, schimbat, lumea asta e doar o colectie de imagini, nimic nu e real, e doar un test.
Ca sa iesi din acest infern si capcana din care te ai ingropat, trebuie sa realizezi asta, ca tu detii controlul si e o chestiune de perceptie, ce poate manipula realitatea, in feluri ce nu sunt cunoscute, Tuturor. Scapi din Samsara iertandu te pe tine mai intai, si asa poti sa ai o experienta fericita aici in joc, cand constientizezi ca nu e real nimic din ce se intampla, totul se dezvaluie, lumea cum e ea de fapt, si atunci o sa traiesti cu adevarat fericit, nu trebuie sa fii legat de ceilalti, lumea esti Tu, Tu esti Lumea Ta, Iubeste te pe tine mai intai, daca nu te iubesti cu adevarat, aceea mica crapatura isi va face simtiti coltii cand lucrurile escalada. Ei sunt doar ornamente, parte din decor, al unui film superb caruia ii spui viata.
Nu trebuie sa iti doresti nimic. Niciodata putere sau super abilitati, fiindca ai deja Totul.
Cine priveste in afara, viseaza, cine priveste inauntru, se trezeste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eduard_Sorin_1990_zpcN):

Ai abia 19 ani! Nu scrie nicaieri ca pana la 19 ani trebuia sa ai o iubita. Ai destul timp sa te implinesti pe plan sentimental. Altii isi gasesc jumatatea dupa 30 ani.
Incearca sa te dezvolti pe alte planuri (personal, profesional etc.), acest lucru te va ajuta sa ai mai multa incredere in tine si o stima de sine crescuta.
Fiecare om are calitati, chiar si tu!