| alexandru01 a întrebat:

Ce simptome are o mama in luna a4-a de sarcina? Fundaa.

2 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Lipsa sau intarzierea menstruatiei. pierderea sau cresterea brusca in greutate, oboseala.Greata sau raul de dimineata.Sensibilitatea crescuta a sanilor. Oboseala sau somnolenta. Dureri de spate si ale coloanei vertebrale. Durerile de cap. Poftele alimentare. Nevoia de urinare mai frecventa.Sensibilitate crescuta la miros si mancare.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Majoritatea simptomelor neplacute(greata, varsaturi etc.) s-au ameliorat si incep chiar sa dispara, insa sunt inlocuite de unele noi determinate de hormonii de sarcina si de uterul in continua crestere, si anume, durerile lombare, abdominale si de picioare, arsurile stomacale, constipatia, insomniile, sangerarile nazale si cresterea in greutate.
Abia acum incepe sa fie simtita sarcina si incepe sa se vada burtica.
In luna a 4-a, se poate spune cu certitudine sexul bebelusului si se pot simti primele miscari fetale.
Uite si un site de unde te poti documenta mai in detaliu si poti afla informatii despre fiecare luna de sarcina.
http://www.desprecopii.com/info-id-sap16.htm

Mult succes!