| Marbella188 a întrebat:

In prima luna de sarcina ai simptome? Daca da, care sunt acelea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul/unicul ''simptom de sarcina'' care se produce in mod cert este reprezentat de lipsa menstruatiei. Primele simptome de sarcina care sunt reale si adevarate, pot sa apara numai dupa ce sarcina ajunge la varsta de minim 5-6 saptamani, insa doar in cazul unor femei, care reprezinta un procent de cca. 40 - 50%. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Depinde de la femei la femei. Simptomele sunt: dureri de burta, bineinteles nu mai este menstruatie, greturi in special dimineata, ameteli, pofte etc.

| Marbella188 explică (pentru GdX):

Grețuri, pofte am tot timpullaughing) grețuri pentru că mănânc non stop dulce, și pofte că..mna. deci mi ar fi greu să mi dau seama. Menstruația încă nu mi-a venit dar mă doare burta de câteva zile.

| GdX a răspuns (pentru Marbella188):

Aoleu, voi fetelor...voi si poftele voastre de dulciuri. Of of...

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de la femeie la femeie.
Unele au greturi, voma, dureri de burtica sau sani, altele nu au nici un simptom!

| Necunoscut112 a răspuns:

Lipsa menstruatiei.