| RoninKuzuri a întrebat:

Ce simti când iei pilula de a doua zi? Are vreun efect advers dacă o iei și nu ești gravida?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De regula/obicei niciuna dintre pastilele contraceptive, de a 2-a zi (Escapelle, Postinor2) si nici pastila avortiva (de a 5-a zi) EllaOne nu provoaca efecte/reactii adverse in niciun caz, adica nici in situatia in care este folosita absolut INUTIL sau cu totul IRESPONSABIL. Sanatate!

| sofisis a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa simti nimic, indiferent daca esti sau nu deja gravida.