| kokojob a întrebat:

Ce simtiti mai exact la primul sarut sau ma rog ce ati simtit atunci cand v-ati sarutat celmai intens si ma refer adica ce vreau sa intreb este ce senzatii ati avut (bataile inimii, fluturasi bla bla bla) dar ceva mai amanuntit adica cumeste cand saruti cu patos si cu toata dragostea big grin pentru. ca euinca nu mam sarutat niciodata si am 15 ani si ma gandesc cai foarte romantic momentul desi multi spun ca prima data este scarbos dar cum ar putea fi scarbos daca iubesti persoana respectiva adica eu sunt indragostits ( inca nesarutata) si cand persoana respectiva se apropie de mine ceva cam aproape simt ca ma iau totii fiorii iar cand il zaresc tresar si da cand il vad nu am aer asa ca daca chestiile astea simple mi se par niste senzatii destul de tari atunci sarutul va fi nemaipomenit de placut pentru. mine dar totusi vreau pareri (scuze pentru ca am scris atata)

Răspuns Câştigător
| Scriitoarea a răspuns:

Primul meu sarut....Cunoscusem un baiat pe internet si dupa luni de vorbit am devenit prieteni foarte buni. Apoi dupa o seara cand am vorbit amandoi mai misterios a inceput sa ne placa reciproc unul de celalalt.Si cand ne-am intalnit pentru prima oara a fost unic...Sarutul a venit cand ma asteptam cel mai putin,pana atunci ma tot gandeam cum si in ce fel se face, etc, dar atunci pe moment nu a mai contat nimic, doar eu si cu el.Cel mai frumos saraut sarut, primul a fost mai mult un pupic a fost cand ne-am vazut a doua oara.In acea zi ne-am sarut ult mai mult si simteam ca la fiecare sarut ma topesc in bratele lui, ca ne unim perfect si ca nimic nu ne poate desparti.Simteam ca parca si inimile ne bateau in acelasi ritm, ca totul se armoniza perfect.Si mereu cand ne desprindeam ma uitam in ochi lui, iar ochi lui sclipeau si ma faceau sa radiez si eu de fericire. legat de fluturasi.Nici nu stiu unde erau, eram mult prea visatoare si aeriana in acele momente.Stiu trotusi ca mereu cand ne vedeam nu imi era pofta de mancare, adica doar il priveam si ma saturam, nu mi se facea foame o zi intreaga poate, ma hraneam cu fericire si iubire.Stiu ca suna poate putin aiurea, dar asa era.Simteam ca am nevoie de el sa fie langa mine si atat.Iar saruturile intregeau acel sentiment de liniste si protectie, de unire si de iubire.

| kokojob explică (pentru Scriitoarea):

Hehe poveste asemanatoare cu a mea doar ca pe baiat l-am cunoscut la un curs de dans si acum sunt partenera lui bine nu suntem iubiti darpovestim pe facebook si cand ne vedem si inca n-am avut conversatii din astea "flirtrante" pentru. ca el e neamt si nemtii is mai cu bun simt adica el cel putin ii super ultra mega dragut amuzant politicos si amabil si cand ma aranjez fain si dansam parca nu-i in apele lui dar cand am parul ciufulit si cearcane ii cel mai sociabil omlaughing) si stiu ca ma place pentru ca se vede (toata lumea mi-a spus) numai ca el e intro relatie si cred ca trebuie sa aleaga eu nu lampus dar clar no sa fiu cu el pana cand scapa de ea dar nici nul fortez pentru ca daca ma pun in locul lui imi dau seama cai chiar nasol. O sa mai am un pic de rabdare happy mersii mult de raspunsul tau happy si cel al lui habibabau si ballax au fost tot ff bune dar iti dautie funda dedata asta big grin mersi fain tongue
PS:Mi-a facut placere salcitesc big grin :X

20 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Pai la primul sarut a fost foarte frumos.Lasand la o parte emotiile care le aveam a fost bine.Nici eu nu stiam sa sarut dar m-am lasat purtata de val si totul a venit de la sine.AM avut o multime de fluturasi in stomac,simteam ca zbor in acele momentelaughingOricum niciodata nu voi uita primul sarut,mi-l amintesc mereu de parca ieri s-a intamplathappy
Daca te saruti cu persoana care iti place nu o sa fie scarbos, din contra o sa fie foarte placut, vei vedeabig grin
O sa fie bine, nu iti face griji ca nu ai de ce, ai sa vezi ca totul o sa fie bine.

| harciog a răspuns:

Normal si normal ar trebui sa reprezinte contopirea celor doua trupuri, patrunderea unuia in celalalt, simbolic vorbind si pe baza asta primele excitatii ale organismelor.La mine nu a fost decit prea multa umezeala.

| Azµre a răspuns (pentru harciog):

E un sărut laughing ce o trebui să îl descriem atât...

| unknownn a răspuns:

Am simtit ca m-a calcat pe picior.

| DeyCj a răspuns:

O poftă intensă de a-mi 'cârji' prtenera, pe lângă celelate enumerate mai sus plus sechelele de după( tot legat de cârjă)

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ai descris cam tot, toate vin logic, dar intai sa ai cu cine.

| blueheart a răspuns:

Fiecare sarut il simti altfel.Depinde de tine, felul in care simti tu si persoana care te saruta. Poti simti multe sau poti sa nu simti deloc.

| Larisssaa a răspuns:

Păi nu e mare lucru.
Pur şi simplu o faci.
Dacă iubeşti persoana cu care te săruţi, nu trebuie prea multă tehnică.
Şi nici nu e nimic scârbos în a săruta persoana te care îţi place. happy

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://teladin.blogspot.ro/2017/02/cum-saruti-partea-1.html
Este foarte bun tutorialul

Sper sa te ajute

| altrix a răspuns:

Eo prima data la 11 ani ( primul sarut mai luuung) a fost asa:
Mi-a sarit inima in gat si simteam ca imi ia foc urechile.
Fluturasi in stomac simt cand imi e foame laughing.

| altrix a răspuns (pentru altrix):

Iau*

| kokojob explică (pentru altrix):

Tare aia cu fluturasii laughing mersi

| sтяăiηυŁ a răspuns:

Prima mea sarutare a fost acum vreo 5 ani cand aveam 11 ani da ce mare lucru inima mi-a sarit in gar si simteam ca ard laughing, dar a doua oara cand mam sarutat a fost totul normal tongue Nui mare lucru numa un sarut!

| kokojob explică:

Tare aia cu fluturasii laughing) mersi

| Bellax a răspuns:

Primul meu sarut a fost inocent,nevinovat ca in filmele alea de dragoste cum ar fi a walk to remember,ideea e ca m-am lasat purtata de val nu am stat sa ma gandesc inainte,ca daca e scarbos daca nu imi place,chiar nu mi-am facut ganduri din astea,pur si simplu atunci cand s-a intamplat a fost nemaipomenit,pentru ca ma saruta persoana pe care o iubeam,si saruta foarte finut, adica vreau sa spun nu ca unii dobitoci care iti baga limba pana la gat, exista si si specimene din astea.A fost mirific sarutul, imi batea inima din ce in ce mai tare si ma simteam in al noualea cer, cu alte cuvinte.

| kokojob explică (pentru Bellax):

A walk to remember:X bun filmuhappy si mersii :*

| habibabau a răspuns:

Estee cel mai frumos lucruu posibill la primul sarut almeu zici ca am plutit cu capul in norii era asaa frumos trebuiee sa incerci da o sa ai fluturasii in stomac si eu am avut estee foartee frumos si romantic si nu e absolut scarbos din potrivaa cei caree zic ca e scarbos nu stiu ce spun :*:*:* Baftaa!love struck

| Cazan_Valentina_G_1976 a răspuns:

Mai,e interesanta chestia cu sarutul, de exemplu eu nu am avut pana acum primul meu sarut si vreau sa aflu mai multe nu tot ce spun multi dintre voi "Lasa-te dusa de val" sau 'Daca e persoana potrivita vine de la sine" sau "Fluturi in stomac"pur si simpluce simnti?