| anonim_4396 a întrebat:

Ce stiti despre barbatii fecioara? Sunt greu de cucerit? Si cum ii cuceresti?

Răspuns Câştigător
| Shugareala a răspuns:

Despre barbatul Fecioara:

Timid si modest, barbatul Fecioara este mai mult analitic decât sentimental, mai mult intelectual decât romantic. Rational si puritan, are nevoie sa stie exact cum sta si ce are de facut. Barbatul Fecioara nu agreeaza misterele. Ori, dragostea si sexul sunt de fapt mistere despre care nu prea stim mare lucru.

Barbatul Fecioara este critic si foarte exigent. Capacitatea lui iesita din comun de a sesiza fisurile, defectele, îl face sa fie deosebit de selectiv. Ca atare, teama de a se implica într-o situatie pe care nu o poate stapâni, lipsa unei retete concrete si amanuntite privind administarea dragostei, ca si deosebita lui exigenta, îl fac sa demareze destul de greu într-o poveste sentimentala.

Foarte ordonat si organizat, îi este teama ca intimitatea lui bine rânduita va fi violata sau invadata, iar discretia si pudicitatea lui îl fac sa aiba oroare de faptul ca i s-ar putea cere manifestari exterioare de dragoste, de care nu se simte înstare. În plus, gândeste practic si economic, iar dragostea ar putea însemna risipa de timp si de energie. Toate aceste considerente fac ca zodia d-lui Fecioara sa furnizeze cel mai mare contingent de celibatari.

Dar, cum se întâmpla adesea în viata, barbatul Fecioara cauta la partenera exact lucrurile pe care si le reprima siesi. Ceea ce reprezinta pentru el cea mai mare teroare în viata, devine exact marea fascinatie în dragoste: înflacararea, exprimarea spontana a intuitiei si imaginatiei, energia si dragostea de viata. Iar când barbatul Fecioara întâlneste aceste calitati la femeia care-i stârneste interesul, copilul reprimat pe care îl poarta adânc în sine se descatuseaza si alearga spre libertate.

Cum seduci barbatul Fecioara:

Barbatul Fecioara poate fi considerat mai degraba un vânat decât un vânator. Din acest motiv, tu esti cea care va trebui sa faca primul pas.

Abordeaza-l direct, dar cu tact. Afla care e subiectul lui preferat, apoi citeste cinci carti despre acel subiect. Retine câteva detalii (barbatul Fecioara e un maestru al detaliului), apoi provoaca-l la o discutie pe tema respectiva si admira-i talentul si competenta in domeniu.

Îmbraca-te clasic si elegant, dar decent, si nu te machia strident. Nu întârzia la întâlniri - pentru barbatul Fecioara punctualitatea este foarte importanta. Nu te arata risipitoare si cheltuitoare. Daca îl inviti la tine, ai grija ca în casa sa fie foarte curat si o ordine desavârsita.

Fa-l sa se simta în siguranta din punct de vedere emotional si nu încerca sa-i stârnesti gelozia - daca se va simti în competitie cu o legiune de barbati, barbatul Fecioara se va retrage discret, dar dezamagit. Intereseaza-te de sanatatea lui, fiindca barbatul Fecioara are unele tendinte catre ipohondrie. Sa nu râzi niciodata de micile manii, asculta cu rabdare criticile pe care le aduce celorlati, dar încearca sa-l temperezi cu tact.

Barbatul Fecioara se hotaraste greu sa se casatoreasca, iar la candidata pentru acest pas va urmari daca are stabilitate materiala, daca îi poate fi sprijin în viata si daca îi poate organiza un camin placut si confortabil. Alaturi de el, nu vei trai pasiunea vietii, dar te vei simti ocrotita, îngrijita si... vei avea un ajutor de nadejde în treburile gospodaresti.

funda?batting eyelashes

8 răspunsuri:
| ana_2556 a răspuns:

Zodia nu are nicio treaba. depinde de caracterul fiecaruia in parte...

| ELLSSA a răspuns:

Ah,si nu mai pot primi fundita...
Deci nu am sa mai dau un raspuns bun, dar am sa o intreb p mama cum de l-a cucerit pe tatalaughing

| adrianajollie a răspuns:

Buna si eu sunt cu un baiat fecioara... ahh! e super indecis, sau asta`ti da de inteles, are momente in care e total dezarmat in fata ta si se pierde iti spune tot ce simte, iar alte momente in care pare ca nici nu`i pasa de tine, ca esti ultima persoana care`l intereseaza in lumea asta si asta din cauza ca se simte nesigur...

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Mai, cunosc vreo 4 feciore, unul chiar de pe site, baieti misto in general. Ii cuceresti daca nu tragi de ei si nu incerci sa te stergi prin partile intime cu libertatea lor.

| KellyK13M a răspuns:

Eu nu cred ca conteaza prea mult zodiile cam toti baieti sunt la fel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt un barbat "fecioara" si habar n-am de mine! Tu vrei sa iubesti un barbat, sau o zodie? Da-le dracu' de prostii! L-ai vazut, iti place? Atunci, cucereste-l! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Shugareala, atata prostie si lipsa de adevar intr-o singura postare n-am vazut de mult pe TPU laughing Chiar crezi ceea ce spui? Ma indoiesc!

| LimeB a răspuns:

Intra dracul la zodii si vezi akl cum sunt!