| Izma a întrebat:

Ce stiti despre scorpion? adica... cum ar trebui sa te comporti cu un baiat in zodia scorpionului?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| mee_4833 a răspuns:

Este un semn feminin, fix, de apa, guvernat de Marte si Pluton. Are drept metal fierul, culoarea sa este rosu-grena, iar piatra sa pretioasa este topazul. Tendinta sa erotica este de "a domina".

Persoana este pasionala, patimasa, radicala, extremista si este dotata cu un fler deosebit. Intuitia sa este foarte corecta si stie sa se bata pentru a-si impune ideile proprii. Are o fire dificila, ii place sa critice si sa faca ordine in viata celor din jur. Se maturizeaza tarziu si trece prin experiente dure si stranii. Are capacitati extrasenzoriale si este un veritabil hipnotizator.

Acorda sexului primul loc in preocuparile sale si nu refuza nici o ocazie care ii iese in cale. Pentru a fi fericit alaturi de el trebuie sa traiti din plin orice senzatie si orice placere. Adora sa i se spuna ca este misterios si enigmatic. Nu incercati sa-i descoperiti secretele deoarece va deveni furios. Tine foarte mult la discretie si la viata sa particulara. Nu povestiti nimic din ceea ce traiti cu el si nu divulgati secretele pe care vi le destainuie. Este destul de fidel daca stii sa ii mentii treaz interesul si sa il surprinzi mereu cu ceva nou si interesant. Este foarte gelos si se razbuna cumplit pentru cele mai mici greseli. Este o eroare sa incerci sa schimbi un astfel de om. Ori il accepti asa cum este, ori cauti pe altcineva.

Elementele prin care il puteti seduce sunt misterul si necunoscutul. Are nevoie de o libertate totala si de satisfacerea nevoilor emotionale si sexuale. Ii plac hainele deosebite si sofisticate. Deseori se imbraca in negru sau rosu.

Defectele sale sunt destul de multe. Este incapatanat, orgolios, dominator si tiranic. Posesivitatea sa este uriasa si nu admite sa fie inselat sau pacalit. Trebuie sa i se spuna intotdeauna adevarul deoarece daca este mintit devine violent. Daca aveti rabdare si ii explicati va intelege.

Temperamentul sau este impulsiv, agresiv. Se comporta fara menajamente si nu uita niciodata nimic. Este ironic, subtil si rautacios. Cand este suparat se cufunda intr-o liniste apasatoare. Trebuie sa fiti foarte atenti in comunicare si sa nu il suparati.
Isi trateaza copiii cu grija si afectiune, dar se poarta prea dur si posesiv. Incearca sa le modeleze viata asa cum vrea el si nu cum ar dori ei. Tendinta de a-i domina este foarte clara.

Casa lui este un loc linistit, dominat de semiintuneric si de umbre misterioase. Prefera materialele bogate si stofele grele, catifea.

Pentru a fi fericit, are nevoie de multa rabdare si intelegere din partea partenerului care trebuie sa il ajute pentru a-si depasi carentele. Este baiat bun, dar mult prea exigent si dur cu el si mai ales cu ceilalti. Este un om dintr-o bucata si trebuie sa fii foarte corect si direct in relatiile cu el.

Pentru a intra in gratiile sale trebuie sa aprobi tot ce spune si sa-l complimentezi in permanenta - cu foarte mare atentie insa si cu mult tact, caci simte minciunile si atunci veti obtine efectul contrar. Ii plac toaletele extravagante la partenera, hainele mulate pe corp si parfumurile fine.

Pentru a rupe relatia cu un Scorpion trebuie sa te comporti oscilant, dualist, dezordonat si frivol. Lipsa unei comunicari sincere, a tandretei si a pasiunii este tot ce poate fi mai rau pentru el. O polemica fara sens si fara argumente reale il poate exaspera, insa ceea ce-l irita cel mai mult dintre toate este neglijarea caminului. Atentie, rupturile cu Scorpionii pot fi foarte periculoase!

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Greuuu
Sunt o zodie puternica.cred ca asta e cuvantul ce ii defineste.
maispunea pe un site ca vebrul lor este a crede,eu cred.el se bazeaza pe opinia lui si atat,ceea ce crede el e bine,deoarece considera ca este special,are un aer de superioritate enervant dar atractiv pentru cei la fel ca el.
sunt persoane statornice,nu le plac schimbarile atata timp cat prezentul ii multumeste.
posesivi si orgoliosi,le plac nebuniile(nu te gandii la prostiihee hee),lucrurile neprevazute,suspansul si se plictisesc repede

putin ciudat la iubire, sunt genul secretosi, care se bazeaza pe principiul destinului de putine ori.se lasa condusi de instinct si simturi mult de tot, nu le trebuie dovezi ca sa creada sua nu un lucru.si de cele mai multe ori sunt oameni pe cont propriu, nu`s inconjurati de prieteni, si merg pe principiul "unul si bun decat 20 si falsi"
trebuie sa te chinui foarte mult sa-i castigi increderea pana la stabilitate, pentru ca nu va vedea decat ceva de care e dependent ca pe o pierdere enorma, in rest totul e de inlocuit.
ca sa-l surprinda ceva.trebuie sa-i fie idem.
tu ce zodie esti?

| plasticstyle a răspuns:

Aolooo,sunt cam complicati,sensibili,trebuie sa i iei cu binisorul,sa le dai impresia ca au dreptate,sa razi la super glumele lui, chiar au glume bune, sunt cam dusmanosi si usor paranoia.

| Izma explică:

@dyya. Eu sunt rac iar prietenul meu este scorpion laughing 90% din raspunsurile postate de voi sunt adevarate! big grin

| edutzu2011 a răspuns:

Mee! esti extraordinar! fix in rosu si negru ma imbrac! tot ce ai zis e aproapte adevarat!

| BloodTheWicked a răspuns:

Nu m-am intrebat niciodata cum sunt scorpionii(eu).80% din ce spuneti voi e adevarat :O sunt surprins