| amalia_4709 a întrebat:

Ce subiecte as putea sa discut cu un baiat de care mi place.atunci cand ne >intalnim?:"sau ce altceva.sa fie intalnirea reusitahappy. funda

4 răspunsuri:
| nimicaici a răspuns:

Baietilor le place sa vorbeasca despre ei. Tuturor ne place. Una dintre cele mai usoare cai prin care poti cunoaste un baiat este sa-i pui intrebari. Ai putea sa-l intrebi ce-a facut la lucrarea de la matematica sau ceva despre un sport care stii ca-l pasioneaza. Nu pune intrebari la care va raspunde cu da sau nu pentru ca asa conversatia va lua sfarsit prea repede. Muzica, emisiunile tv si filmele sunt subiecte bune.

Rasul e contagios. Un om intelept a spus odata: „rasul e cel mai bun medicament". Si mare dreptate avea. Daca sa-i faci pe oameni sa rada este cel mai mare atu al tau, cauta pe internet glume sau anecdote pe care le poti aduce in discutie.

Nu vorbi ca o moara stricata. Nimanui nu-i place asa ceva. Cand suntem emotionati, tindem sa vorbim intruna si uitam sa mai punem si intrebari celui de langa noi, astfel incat sa se simta bagat in seama. Cauta indicii. Daca poarta un tricou de fotbalist, intreaba-l cum o mai duce echipa lui. Daca joaca un anumit joc video, intreaba-l care a fost cel mai mare scor pe care l-a inregistrat vreodata. Astfel de intrebari cu singuranta il vor face sa vorbeasca.

Nu incerca sa minti doar ca sa-l impresionezi. Toti tindem sa infrumusetam realitatea un pic, dar mai bine fii sincera si deschisa. Daca minti acum, s-ar putea ca minciuna sa te urmareasca mult timp. Nu te teme sa-i vorbesti despre domeniile la care chiar esti buna. Nu inseamna ca te lauzi, inseamna ca impartasesti.

Incearca sa flirtezi. Nu trebuie sa citesti carti ca sa stii cum se face. E usor, dupa ce ai incercat de cateva ori. Flirtul este o buna modalitate de a-i arata cuiva ca esti interesata sa-l cunosti mai bine. E nevinovat si amuzant. Priveste-l in ochi. Zambeste-i. O sa fii surprinsa cat de natural iti vine.

Iesi din zona ta de confort. Ce se poate intampla? Toti oamenii de pe planeta asta au fost respinsi la un moment dat si nimeni n-a murit din asta. Implica-te in activitati care chiar iti plac si conversatia va curge de la sine. Asigura-te insa ca baiatul pe care il abordezi merita si e un tip la fel de special ca tine.

| IustinaSiAtat a răspuns:

Pai intotdeanua la o intilnire trbuie sa intirzii putin ca sa iesi mai in evidenta dupa...cu ai ajuns ii spui salut si astepti el sa spuna ceva;1.nu te rusina mergi mindra si increzuta in tine 2.daca el tace (tipic baietilor) il intrebi cu si-a petrecut ziua;3.daca dupa ce raspunde tace,spui si tu "apropo stii ce mi sa intimplat azi" si inventezi orice fascinant.Ai grija de tine.pup :*

| Zangetsu a răspuns:

Ai putea vorbi cu el despre jocuri video, sunt sigur ca o sa-l dai pe spate cu asta.

| miutzatha a răspuns:

Ati putea vb despre ce va doriti unul de la altul, dar sa fii u. funda