| MyNameIsNotImportant a întrebat:

Vb cu un baiat pe net, urmeaza sa ne intalnim si el tot vrea sa vb la telefon. dar eu sunt mai timida si tot aman lucrul asta.nu stiu ce sa fac. cum as putea incepe o discutie cu el la telefon? vrea sa vb despre intalnirea noastra. funda :*:*

3 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Poti incepe sa il intrebi ce a mai facut si sa il lasi sa isi povesteasca toata ziua, dupa aia poti tu sa faci acelasi lucru si sa comentati ce ati patit fiecare. Ai sa vezi primele 30 de secunde sunt cele mai grele, dupa aia o sa va fie usor sa vb la telefon, indiferent cat de timida esti tu sau el happy

| fLrYdzstr a răspuns:

straight face sa nu mai fii timida pentru ce sa-ti fie rusine sa vorbesti cu unu laughing stai calma laughing

| 2girl95 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine. daca pe mess v-ati inteles bine o sa fie la fel si la telefon. Ar fi mai bine sa vorbiti la telefon inainte sa va intalniti pentru ca pe mess nu va vedeti nu va auziti. data viitoare cand te suna raspunde-i fara rusine. dupa ce o sa iti raspunzi o sa fie bine. nu o sa iti mai fie rusine si vei vedea ca o sa vorbesti cu el de parca l-ai cunoaste de mult... sper sa reusesti sa scapi de timiditate.bafta