| ramonika a întrebat:

Ce surpriza sa-i fac cand vine? ne-am cunoscut pe net si vine din Italia de pasti pentru a fi impreuna, il astept in aeroport si i-as face o surpriza placuta, cine ma ajuta cu ceva idei?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, draga mea astfel de relatii pe net mai ales cu persoane de alta nationalitate iti spun eu cu siguranta, mai ales ca este italian(am lucrat acolo la primarie 6 ani de zile, am avut de-aface cu fel si fel de oameni, stiu ce mentalitate au despre romance in general), parerea mea este sa deschizi ochii mari si vezi cu cine stai de vorba, poate fi nimeni in drum acolo si se da mare si tare ca are mai stiu eu ce, o surpriza prea mare nu trebuie sa-i faci decit fii cit mai naturala si lasa totul sa decurga de la sine, nu de alta sa nu te indragostesti prea tare si sa ramai sa plangi in urma lui.Am mai vazut astfel de cazuri si au ramas singure, apoi nu iti pare rau ca ai pus suflet si ai facut sa fie bine, dar de fapt nu a fost asa! Parerea mea este sa nu te agiti prea tare, lasa sa vezi tu intai ce surpriza iti face el si apoi ai poti pregati tu ceva.Bafta.

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Daca ai cativa prieteni, poti sa ii rogi sa te ajute: Nu te duci la aeroport, ci intr-un loc dragut-un parc- iar ei il abordeaza pe drum cu cate un bilet care sa ii dea indicii despre loc. Si acolo il astepti tu cu un picnic la iarba verde. Vezi sa nu fie prea departe. Daca dupa avion mai face si 3-4 ore cu masina in trafic s-ar putea sa nu aiba chef de nimic. Distractie placuta!

assiris
| assiris a răspuns:

Prudenta si intelepciunea te poate salva de la lacrimi mai tirziu. Ai grija ce faci sa nu ceri prin carabinieri sa-ti plateasca pensia alimentara

| bismark65 a răspuns:

Ce mai mare surpriza ar fi sa nu te duci la aeroport si sa nu-i mai rasp nici la tel

| emilica95 a răspuns:

Cati ani are?

| simona89 a răspuns:

Pai, eu as zice ca sa ii pregatesti in primul rand o masa foarte romantica indiferent unde, acasa la tine sau la o prietena sau la restaurant, hotel, etc si cel mai important este sa te faci foarte romantica, sa mirosii atat de bine incat sa ni iti reziste si sa nu fii timida desii e bine sa te faci putin timida dar nu foarte mult pentru ca sa nu se plictiseasca.ai pute chiar sa ii cumperi ceva simbolic de care sa isi aminteasca mereu.mult succes

| ramonika explică:

Va multumesc tuturor si imi cer scuze ca nu am precizat, nu e italian, e roman lucreaza doar in italia si de copii nu poate fi vorba, amandoi am trecut printr-o casatorie nereusita si avem copii asa ca nu ne mai trebuie, nu mai suntem de 18 ani avem 35 amandoi, oricum multumesc mult pentru parerile voastre, mai astept opini, o zi buna tuturor