| mel1 a întrebat:

Ce test de sarcina imi recomandati sa cumpar sis a fie cel mai bun? adica sa arate rezultatul corect.Cam cat ar costa? am inteles ca cele mai bune sunt cele stilou, alea tip banda nu sunt bune...de ce?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Toate testele de sarcina au cam aceeasi eficienta: 95-98%. Testul Barza este cunoscut ca fiind cel mai bun, dar trebuie facut corect (dupa minim 21 de zile de la ultimul contact neprotejat, din prima urina de dimineata). Cam 2% din femei vor testa fals negativ pe toata durata sarcinii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testul de sarcina Minut este un test performant, de calitate ce identifica hormonul de sarcina hCG (gonadotropina corionica umana) in probele de urina.

Producator: Vision Trading

Preturi aproximative pentru testul de sarcina Minut:

Test de sarcina tip banda - Minut: 4 lei

Test de sarcina tip caseta - Minut: 5 lei

Test de sarcina tip stilou - Minut: 8 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite,
https://www.google.ro/......ps?/search
Te pup!

| Alexandrughita a răspuns:

Cel din farmacie. Si sa fie cat mai scump. iar pretul pentru unul bun e undeva in jur de 15 lei

| XxXExpert a răspuns:

Cel tip stilou (de obicei roz) e cel mai bun. Nu ti'l recomand pe cel tip banda. Succes.