| ZambetulNebuniei a întrebat:

Ce tip de persoane va plac dintre: persoanele frumoase sau cele inteligente?

Stiu ca mai sunt multe genuri de oameni, insa eu la astea doua genuri vreau sa va rezumati.
Scuze pentru categorie si intreabre, dar sunt intrigat de intreabrea asta.

La persoanele frumoase ma refer la acele persoane ma putin inteligente, iar cele inteligente mai putin frumoase.

6 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Bai hmm timpul trece frumos sau urat, tootushi trece, ceea ce ramne de la el sunt doar amintiri! Cum si frumusetzea e trecatoare! acum depinde ceea ce doreshte de la acea persoana, frumusetzea se apropie undeva de mandrie, modestie etc. nu stiu daca poti ajunge cu ele undeva! Inteligentza se apropie de ceva ce vrei si iti dorestisa obtzi si sti ca poti avea si mai muult, inseamna puterea de sine la o persoana, se descurca`n` viata, succesul de sine, sau si pentru cei apropiati tie! Un baiat poate alege o fata frumoasa! de ce? Placere si satisfactie proprie! Hmm sa zicem o povara daca nu prea o duce "capul", si un chin pentru cel care o alege! Cu genul de fata "inteligenta" femeie in tooate firea, cred ca reushestisa iti duci traiul mai frumos, mai decent si "prudent"! E opinia fiecarui juktor de a isi alege "Dama" sau invers!

| aniohetova a răspuns:

Buna happy In general, este normal sa-ti placa o persoana frumoasa. Sa ai una alaturi mai ales daca ne referim la persoana iubita. Dar daca vorbim de persoane ca amici, prieteni, rude atunci este de preferabil ca persoana respectiva sa fie mai mult inteligenta decat frumoasa. Chestia e ca sunt doua tabere de oameni ca sa le spunem asa. Unii ca prefera femeile sau barbatii care sunt frumoase si au bani, ca sa intram mai mult in detalii, si altii care prefera o persoana inteligenta. Deseori vrei sa ai o persoana frumoasa langa tine, sa vorbesti cu ea, sa o admire lumea pe strada, dar la un moment dat vine o vreme cand te plictisesti de aspectul asta si simti ca ai vrea sa vorbesti cu cineva, mai multe chestii, lucruri interesante, haioase, nu doar ce e la ordinea zilei. Dar totusi, exista si persoane frumoase si inteligente in acelasi timp. Chestia e ca unele sunt observabile, altele nu. Unele sunt observabile pentru ca frumusetea iese prea mult in evidenta, altele nu sunt pentru ca in momentul cand placi o persoana pentru cum e ea, cum vorbeste, cum se poarta, abia atunci incepi sa vezi si frumusetea exterioara. Mie genul asta de persoane imi plac, pentru ca pana la urma, aspectul nu e totul. Mult succes happy

| Tiberius a răspuns:

Si frumoase si inteligente

| yhsay a răspuns:

Avand in vedere ca frumusetea e trecatoare, iar o persoana inteligenta va stii intotdeauna sa te faca sa te simti bine, aleg o persoana inteligenta.

| EuAlaStrain a răspuns:

Inteligente clarwinking

| SparklingAngel a răspuns:

Apreciez inteligenta la o persoana chiar daca se gaseste mai greu in zilele noastre cand cam toti sunt...niste ignoranti sa zic asa ca prosti suna urat big grin Oricum persoana urata nu exista, oricine se ingrijeste arata bine