| anooonyyym a întrebat:

Ce tip de prezervativ de la durex este cel mai potrivit pentru baietii virgini? ultra thin,sensation,ultra thrilling,perforna, aroseur etc...
Pareri si motivati de ce este cel mai bun pentru virgini acel prezervativ big grin

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sfatul meu este sa folosesti Durex Extra Safe.
http://www.durex.com/ro-RO/Products/Condoms/Pages/ExtraSafe.aspx
In cazul unui virgin,situatia noua in care se afla si faptul ca se gaseste brusc in fata primei experiente sexuale,este de natura sa bulverseze si sa zapaceasca cea mai calma si mai calculata persoana.
Asa ca,un prezervativ care e sigur,care prin grosimea lui intarzie ejacularea(care oricum, va veni mult prea repede) dar nu diminueaza senzatiile,lubrifiat suplimentar,va ajuta foarte mult.
Ca sa intelegi, in loc de un urcus cu mountain bike, cu Durex Extra Safe vei avea parte de o tura cu semicursiera.:)
Invata sa folosesti corect prezervativul si ai grija sa fie in termen de garantie.
In rest, nu-ti fa atatea probleme, nimeni nu s-a nascut invatat!
Mult noroc!

9 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu-ti recomand ultra thin, ia-ti un prezervativ normal si cu asta basta. Prezervativul nu e ca tamponul ob pentru virgine, prezervativul e prezervativ, nu se recomanda vreunul in mod special pentru virgini, latexul se intinde la fel, important e sa fie un prezervativ normal pentru a te proteja, nu unul ultra thin si nici vreunul cu arome sau colorat sau cu striatii care-ti poate face surpriza sa se rupa.

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Te sfatuiesc sa mergi pe unul obisnuit. Toate au acelasi lucru important la baza: latexul. Aromele si alte nebunii fac partea din chestiile suplimentare.

Deci cel mai ok e sa folosesti un prezervativ normal acum pentru inceput. Pe parcurs ai timp sa incerci orice gama vrei.

Si felicitari pentru alegerea de a folosii metoda contraceptiva happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cea mai SIGURĂ metodă contraceptivă este folosirea prezervativului, deoarece are DUBLU rol : previne o eventuală sarcină, DAR previne şi infectarea cu diverse boli cu transmitere sexuală ( BTS ) – la o utilizare CORECTĂ!

De aceea, recomand NEAPĂRAT folosirea PREZERVATIVULUI ( alunecarea va fi mai uşoară, eviţi riscul de sarcină şi diverse boli cu transmitere sexuală ) – mai ales în cazul unei noi relaţii, sau o relaţie „pasageră" ( ori una sub semnul întrebării )!

Dar e foarte important să fiţi ATENŢI la modul de "manevrare" a prezervativului ( deschiderea lui şi "montarea", apoi e importantă mărimea, şi nu în ultimul rând "demontarea" acestuia ) - de asemenea, recomand VERIFICAREA prezervativului după FIECARE "partidă" ( să nu se fi rupt/tăiat; se poate verifica atât vizual, cât şi prin umplere cu apă ) - pentru mai multă siguranţă!

Dacă folosiţi prezervativ de fiecare dată şi la fiecare "număr/partidă" ( ATENŢIE la modul de manevrare/desfacere şi "montare/demontare" ) NU există risc de sarcină ( siguranţă de 99-100 % ), DAR ( repet ) preferabil să-l verifici după partidă!

Să folosiţi prezervativ cu spermicid - chiar dacă se rupe, NU trebuie să disperi, deoarece este lubrefiat/tratat cu o substanţă spermicidă ( cu rol de distrugere a spermatozoizilor ) care va distruge eventualii spermatozoizi care ajung în vagin!

Sau să foloseşti un prezervativ simplu marca DUREX Extra Strength-strong sau Durex Extra Safe ( sunt puţin mai groase ) + un lubrifiant spermicid - acţiunea contraceptivă este aceeaşi ( deci ai DUBLĂ "protecţie" )!

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Durex extra safe. Diminueaza mult placerea, asa ca o sa-ti dai drumul mai greu.

| Danysan a răspuns:

Nu te lua dupa altii-Ulta Thin e oki -nici nu simte ca il ai -Plus ca e si foarte fin -acum de rezistenta e mai asa!

| Violente a răspuns:

DUREX în general.
Extra-safe cel mai gros, Extra-thin cel mai subține.
Totul contează să te protejezi și să citești înainte manualul de utilizare.
Spor!

| tricky22 a răspuns:

Frate nu stiu eu urasc prezervativele, daca vrei sa faci sex pune-ti iubita sa ia anticonceptionale, prezrvativul strica toata placerea

| Violente a răspuns (pentru tricky22):

Păi da, ce vă interesează pe voi "magnații futăcioși" că dintr-un om natural după anticoncepționale nu mai există hormoni naturali într-un organism feminin, doar ARTIFICIALI.
Mai ales că numărul de mortalitate cauzate de anticoncepționale se dublează pe zi ce trece, asta datorită că se iau după ureche și nu sunt făcute analize înainte.

PREZERVATIVUL este cel mai sănătos!

| Popescu_Mihai_1990_MCRs a răspuns:

Recomand Durex Extra Safe, uite aici, au la 1. 5lei bucata,

www.prezervative.net