| kendall a întrebat:

Ce tip de prezervativ trebuie sa folosesti? Ma refer mai ales prima data? subtire, gros ce fel?puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Marca DUREX Extra Strength-strong sau Durex Extra Safe, cumpărate de la farmacie ( au calitate superioară faţă de cele cumpărate din diverse magazine/supermarket ), chiar dacă sunt puţin mai scumpe!

Preferabil să cauţi prezervative cu spermicid - în caz că se rupe NU trebuie să te stresezi deoarece sunt "tratate"/lubrefiate cu o substanţă spermicidă care va distruge eventualii spermatozoizi care ajung în vagin!

Sau să foloseşti un prezervativ din cele de mai sus + un lubrifiant spermicid - acţiunea contraceptivă este aceeaşi ( deci ai DUBLĂ "protecţie" )!

7 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Durex cel mai recomandat.

| Oana92 a răspuns:

Durex performa(ambalajul este gri) si lubrifiant simplu tot de la durex

| FreshFresh a răspuns:

Sa folosesti prezervativ e important. Acum nu vrei sa iti pui doua ca sa fi sigur? Durex, alege cu fructewinking.

| vennom a răspuns:

Nu conteaza maihee hee orice felhappy doar prezervativ sa fiewinking

| Popescu_Mihai_1990_MCRs a răspuns:

Durex Extra Safe, prima data! O sa-ti dai drumul foarte repede, uite aici, citeste descrierea si vezi.

http://prezervative.net/shop/durex-extra-safe/

| balls a răspuns:

Daca ea e virgina cumpara si un lubrifiant din gama durex...eu am folosit durex extra safe si folosesc te ajuta si sa nu ejaculezi la fel de repede doarece sunt mai groase.am patit-o cu alte prezervative ..sau rupt.

| TooCoolForSchool a răspuns:

Clasic sau Extra Fin big grin Sunt cele mai bune si comfortabile.