| dedexxx a întrebat:

Daca fac sex pentru prima data, trebuie sa folosesc prezervativ? da sau nu?

Răspuns Câştigător
| Foca a răspuns:

Fa cu prezercativ pentru ca este mai bine pentru amandoiwinking si va protejati de copil si de boli laughing funda pls love struck

15 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

La cate informatii detii despre sex, ar trebui sa astepti sa mai cresti.

| Georgiana2905 a răspuns:

Ar fi de preferat! Tu esti mai presus decat el. Daca iti va zice ceva gen : ca e mai bine fara spune Nu!

| xxdd a răspuns:

Mereu trebuie... inclusiv prima data.

| Nastia a răspuns:

Da.ptr orice contact sexual trebuie sa folosesti prezervativ.ai grija

| SpEEdz0r a răspuns:

Da, daca vrei sa nu ramai gravida! Daca vrei sa ramai gravida nu il folosi!

| MsdfdsSeArde a răspuns:

Deci poti sa fi naturala/natural si nu utilizezi laughing asa e senzatia mai tare dar peste 9 luni pac vine si bebelusul laughing
daca porti prezervativ ai grija sa folosesti unguent drept apa ca altfel s'ar putea deteriora prezervativul
Deci alegerea e ata. laughing) Pick a card...any card

Sper ca te'am ajutat.By3

| valy1233 a răspuns:

Nu neaparatwinking

| TabooR a răspuns:

La orce act sexual trebuie...pentru protectie si siguranta

| Dya_2611 a răspuns:

Daca nu sti ce boli are baiatul ar fi bine sa fi preventiva altfel ai putea lua SIDA. Te sfatuiesc sa ai mare grija de prima data

| Livi_9199 a răspuns:

Prima data nu trebuie sa facu cu prezervativ. Dupa aceea da.

| Mythos a răspuns:

Daca faci cu un partener/o partenera sigur. Daca faci sex singur/a atunci, nu e recomandat:p

Lasand gluma la o parte, fara doar si poate foloseste un prezervativ, eviti nu doar captarea unei boli venerice cu efecte destul de urate asupra vietii tale cat si micsorezi sansele unei sarcini nedorite.

Pe viitor, daca ramai cu acelasi partener/aceeasi partenera - puteti sa va faceti niste analize si, in caz ca totul e ok, sa optezi pentru montarea unui sterilet sau pentru anticonceptionale.

Si bucura-te de noua experienta erotica:-) E unicahappy

| sandiy a răspuns:

Prezervativul ofera 100% protectie asupra bolilor cu transmitere sexuala si 84% protectie ompotriva sarcinilor ne dorite.

deci poloseste prezervativul

| hailatata a răspuns:

Cand ninge pui gluga?

| ioana_5435 a răspuns:

Poi ceva normal ca trebuie! tot timpul cand ai contactii sexuale pentru ca te protejeaza asupra bolilor prin transmitere sexuala.Ai grija cum il folosesti!

| bebytssa_9768 a răspuns:

Loll... normal ca da. asta daca nu vrei peste 9 luni sa t trezesti cu "puradelu`" d mana

e alegerea ta.