| L3monx a întrebat:

Ce tipuri de anticonceptionale sa ia iubita mea deoarece vreau sa facem fara prezervativ? Mereu ii e frica ca ramane gravida, am auzit ca sunt pastile care se iau inainte de partida!

17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Anticonceptionalele nu se iau asa ca pe bomboane, alea i le va da medicul ei ginecolog, dar daca amindoi sunteti minori nu va apucati de sex cel mai bine ocupati va de școala, ce varste aveti voi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alea pe care i le prescrie medicul
anticonceptionalele nu se iau asa dupa ureche

| L3monx explică (pentru suntserios):

Pai vreau sa facem fara si trebuie sa stim.

| suntserios a răspuns (pentru L3monx):

Pai ți am zis. Merge la ginecolog și îi prescrie anticoncepționale. Nu le ia după ureche.

| L3monx explică (pentru suntserios):

N avem cum suntem minori

| suntserios a răspuns (pentru L3monx):

Contraceptia nu e interzisa minorilor.

| L3monx explică (pentru suntserios):

Ma refer cu ginecologu.

| dullcat a răspuns (pentru L3monx):

Minori? Adica ce varsta? Anticonceptionalele nu trebuie administrate mai devreme de 16 ani!

https://www.medlife.ro/......sange.html

| Violleta2022 a răspuns:

Pastilele anticonceptionale se iau ZILNIC si costa foarte mult, deci exclus, mai ales daca sunteti minori.

cel mai corect este sa inveti sa folosesti prezervativul, de fiecare data cand a jucati de-a sexul, ca nu musca, nu doare si nu te manaca de cuc, dar protejeaza integral de sarcini nedorite.

| L3monx explică (pentru Violleta2022):

Eu vin din alt tip de relatia iar in ea faceam mereu fara, iar acum e diferit plus ca, cu prezervativ nu simt nimic si imi pierd si erectia

| Violleta2022 a răspuns (pentru L3monx):

Atunci inveti sa folosesti prezervativul, folosindu-l tot timpul nu mai pierzi erectia si totodata sa nu mai supui fata la risc de sarcina, in plus, creste placerea la sex si lungeste perioada.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asta decid medicii, dupa ce va faceti amandoi set complet de analize, si va pregatiti pentru pasul asta.
Anticonceptionalele nu sunt Cavit, se iau dupa recomandarea medicului. Iar efectele secundare pot fi descurajante.
Decat sa o pui pe ea sa ia pastile pentru placerea ta, mai bine te duci tu la o vasectomie.

| L3monx explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Suntem minori si ce este vasectomie

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru L3monx):

Nu te lua dupa sfaturile celui de mai sus cu vasectomia e un tîmpit, voi sunteti minori nu sunteti la varsta la care sa va începeti viata sexuală.

| dullcat a răspuns:

Si eu am auzit ca tu pari cam nesimtit din moment ce vrei ca prietena sa isi strice organismul pentru placerea ta sexuala.