| anonima4all a întrebat:

Ce trebuie sa facem noi fetele pentru a atrage un baiat mai mult? ce apreciaza mai mult un baiat la o fata? dar o fata la un baiat?

Răspuns Câştigător
| andreea_8479 a răspuns:

Nu trebuie sa te prefaci doar pentru a fi p placul cuiva
cine t iubeste... t iubeste pentru ca esti U, pentru ca sti sa ii zambesti, se simte bine alaturi de u, este fericit q u, ii place cum ii zambestihappy, ii place felul tau d fi...trebuie sa fi originala sa ai propriul tau stil...nu incerca sa t prefaci... t place pentru ca esti U sh il iubesti pentru ca este el...

17 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Sa fii tu insati (pentru asta ar ajuta sa te cunosti cat mai bine), sa fii spontana, sa nu te inhibi, sa nu te temi, sa ii tratezi normal.

mlm
| mlm a răspuns:

In primul rnd ma atras corectitudinea, sinceritatea si frumusetea sufleteasca.

mlm
| mlm a răspuns:

In general nu trebuie sa faci nimic pentru al cuceri, fii tu insati, nu incerca sa te eschivezi in vreun fel, vei fi observata imediat.

cami
| cami a răspuns:

Eu apreciez la un baiat urm lucruri:
-bunul simt, modestia, grija pe care mi-o dovedeste, milostenia lui, iubirea fata de semenii sai, de animale, curiozitatea lui, de a sti cat mai multe lucruri, si de a fi informat cat mai corect, felul cum vorbeste, cultura lui, inteligenta happy

eileen
| eileen a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic mai mult decat sa te ingrijesti fizic si intelectual, asa vei atrage pe cel care este pentru tine.

| mikiscence a răspuns:

Fii tu .si totul va fi bine!

| ghem a răspuns:

Atat fetee cat si baietii apreciaza sinceritatea si comunicarea sa fii deschis si transparent. acum fiecare are sarmul lui /ei si va stii cum sa si l foloseask dar in perimul ramd trebuie sa ai o relatie deschisa si bazata pe incredere cu partenerul/partenera si totul va veni de la sine.
ca fata nu trebuie sa exagerezi cu imbracamintea sau machiajul sau saiesi in evidenta facand lucruri ce nu te caracterizeaza. la fel si pentru baieti( in afara de machiajhappy ) singurul sfat e sa fii tu insuti/ insati si va fi bine si fii sigur ca persoana cucare esti va aprecia ceea ce esti si ceea ce faci si ce reprezinti.

| bibitza a răspuns:

A zis bine mikiscencewinking
daca te prefaci intr-o relatie nu are cum sa mearga si nu ai cum sa atragi un baiat fara ai stii cei place lui... poate ii place sa vada cat mai multa goliciune la o fata sau sa fie imbracata pana-n gat, poate ii plac blondele, brunetele, roscatele..., poate ii plac grasele sau slabele... s. a. asa ca daca vrei s cuceresti un baiat intai cunoaste-lwinking.
eu apreciez la baieti ce apreciez la toata lumea : SINCERITATEA!

| irynna a răspuns:

Noi fetele nu trebuie practic sa facem nimic pentru a atrage un baiat. din moment ce cineva te place se va simti atras de tine prin ceea ce esti tu de fapt. poate ca ii place felul in care arati, felul in care te comporti in societate, felul in care vorbesti, .etc.,naturaletea,si cred ca este valabil si invers

| lexis a răspuns:

Stiu ca e o parere personala dar am sa spun ce ma atrage pe mine la o fata:istetimea, feminitate, spiritul artistic si misterul.Cu cat o fata e mai misterioasa cu atat imi trezeste mai multa curiozitate si o dorinta de a descoperi ceva ce ea nu a mai aratat nimanui, acel lucru care te-ar face pe tine special pentru ea si vice versa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stephyy, la cat se vorbeste despre sex pe aici, am ajuns la concluzia ca nici nu trebuie sa-ti placa.am vazut un raspuns de genul.; eu ma urc pe tot ce misca.:deci ce pret mai au, atractia, dragostea, cinstea unei fete, educatia daca toate sunt privite intr-un mod eronat, deformat de nestiinta varstei si nerabdarea unora de a fi direct adulti, prin sex. daca fiica mea de sapte ani aude de la colega ei ceva si ise pare cae in trend? sfatul meu.ai rabdare.in functie de varsta, un baiat urmareste, sex, prietenie, dragoste, casatorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... nu trebuie sa facem nimic special, sa fim asa cum suntem noi de obicei si sa nu aratam ca tinem la ei mai ales la inceputul relatiei pentru ca li se urca la caphee hee)))Eu apreciez cel mai mult la un tip SINCERITATEA si NATURALETEA... e si din cand in cand sa-mi mai aduca si cateva cadouri dragute!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa zimbesti. un bait apreciaza la o fata frumusetia, sinceritatea, bunatatea... iar o fata la un baiat tot since, bunat, frumu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor sa fim serioase... ziceti de frumusetea sufleteasca si bunul simt, inteligenta, etc si sunt de acord! dar eu nu cred ca voi nu apreciati si frumusetea lor fizicawinking!

| gaby_7158 a răspuns:

Sa fii tu nu imita pe altele ca ai sa pierzi