| Deutza_1234 a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca ciclul menstrual sa dureze mai putin?big grin?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu trebuie să faci nimic, este cursul fiziologic al organismului.
Dacă faci apel la diferite medicamente, îi faci mai mult rău decât bine!
Pa, pa.

| Pho3nix a răspuns:

Du-te la Meniu, la Setari si selecteaza acolo ''mai putin''.

| SkyZ0 a răspuns:

Consulta un medic ginecolog nu te lua dupa lume! funda big grin

| Anne24 a răspuns:

Muuult sport. noua ne-a spus asta in clasa a6a ( acum 4 anihee hee) femeia aia si chiar a functionat,. Iar daca ai ciclul regulat, abdomene cu o saptamana inainte.

O zi buna!

| FluTuRaS_2810 a răspuns:

Nu stiuuuulaughing

| friday a răspuns:

Mananca in general multe fructe si legume. In special fructe. Ele fac bine si tenului (si asta conteaza,mai ales ca esti fata).
Deci cat mai multe fructe, putina carne si putine prajeli, si se micsoreaza destul de mult acea perioada.
Deci fructe la greu, mai pui ca majoritatea sunt acesibile si bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea tuica.

| Scama_6413 a răspuns:

Trebuie sa bagi picioarele in apa calda, sa ti le tii putin. Asta trebuie sa faci, asta stiu de la un doctor.

| Lenutza_7854 a răspuns:

Nu stiu eu de exemplu am ciclu 5 zile odata ce aveam ciclu ma durea capul am baut 2 pastile si ciclul a durat doar 3 zile nu stiu la mine a functionat dar sa nu folositi prea multe pastile doar una sau doua mai multe nu sper sa va ajute big grin tongue*