| wildangel77 a întrebat:

As vrea si eu sa aflu parerile voastre la intrebarea mea:Se poate asa ceva ca ciclul menstrual sa dureze doar o zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Addiction a răspuns:

Salut. Da uneori se poate intimpla asta pentru ca ai ceva probleme. Cel mai probabil ai racit. Poti sa faci o vizita la ginecolog daca se mai intimpla. Succese!:*

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca nu stii ce e aia ciclu menstrual. Un ciclu menstrual incepe in prima zi de sangerare a unei menstre si se termina in ultima zi inaintea unei noi sangerari. Dureaza intre 21 si 35 de zile. Deci e imposibil sa dureze o zi.
Pe de alta parte, daca te referi al menstruatie, adica la sangerare in sine, ea poate dura o zi, dar nu este normal. O menstra atat de scurta impune consult ginecologic (la o femeie activa sexual este, de obicei, semn de sarcina).

| LLTCATpRoduction a răspuns:

In cel mai bun caz DA.in cel mai rau caz nu se poate,, dar poate esti fericita posesoare a unui caz fericit

| Bubble13 a răspuns:

Buna! da este perfect normal daca esti la inceput. nu iti fa griji. menstruatia poate sa dureze de la o zi pana la o saptamana sau chiar mai mult. la inceput nu este regulat dar cu timpul o sa se reguleze, asa ca nu trebuie sa iti faci griji, ce se intampla cu corpul tau este perfect normal deoarece esti in crestere si este normal sa aiba loc anumite transformari ale organismului. funditabig grin

| Lariiiiiiiiiii a răspuns:

Nu am mai auzit asta. poate ca dahappy. pentru ca eu stiu ca poate sa tina pana la 7 zile.ASta e limita normala

| wildangel77 explică:

Pai cam incepusem sa imi fac griji de ce s-a intimplat asa, la mine maximum 5 zile a tinut menstruatia, dar de obicei in a 4-a mi se termina, clar lucru depinde si de organism...mersy mult tuturorhappy

| wildangel77 explică:

De fapt nu am facut inca nici o data sex,asa ca pot sa spun sigur ca de sarcina nici vorba nu poate fi, asa m-am gindit si eu ca trebuie sa consult un ginecolog si voi vedea si eu care e problema, daca o mai amhappywinking

| wildangel77 explică:

big grindelok nu stau pe ginduri in privinta asta caci sa ramin insarcinata de la nimic nu se poate, relatii intime nu am avut niciodata.

| disneychanel a răspuns:

Acesta este si un simptom de sarcina... dupa cum se stie cind estiinsarcinat nu ai menstruatie dar se intimpla ca in primele 2 luni poti avea menstruatie dar dureaza 1 zi doua ...ar trebui sa te pui pe ghinduri :-s

| disneychanel a răspuns:

Aaa...pai ma bucur pentru tinebig grin