| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa dispara monotonia dintr-o relatie? Multumesc!

13 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Monotonia apare in urma repetarii zilnice a certurilor, sentimentelor repetitive, trebuie mereu sa fie o schimbare, pentru ca o mica schimbare, poate schimba atatea.De obicei daca trece-ti peste o cearta..in care crezi ca nu se mai poate, sentimentele apar in crescendo-ul de odinioara.In alta ordine de idei,este foarte bine in astfel de momente sa te gandesti,ce simti, cat simti, de ce simti, poate ca te-ai obisnuit cu sentimentele si totul pare normal, dar intreaba-te sa vezi daca este chiar asa..simtind cresti spiritual, cel mai important este sa arata-ti amundoi ce simtiti mereu, asa puteti trezi sentimentele ce altadata va trezeau pe voi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Să papi fasolerolling on the floor

| wolder a răspuns:

Sa faci lucruri noi tot timpul

| CapitanuSemafor a răspuns:

Fa rost de o amanta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aduceti noul in viata voastra. Activitati noi pe care sa le faceti impreuna, peisaj nou, lucruri noi in viata sexuala, reaprindeti focul cu ceva ce nu ati mai facut, sexual ma refer. Tu ca femeie poti schimba ceva la infatisarea ta, o alta coafura sau frizura, o alta culoare de par, o atitudine mai sexy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa schimbati pozitia-n care faceti sex.

| Ammizzu a răspuns:

Faceti lucruri trasnite si noi

| CartoonN a răspuns:

Sa incepeti sa va certati. Vorbesc serios...eu cu a mea ma cert tot timpul.
Glume, ea nu le intelege=>cearta
Gelos, geloasa=>cearta
Neintelegere, nu ne punem la punct activitatile si ne trezim ca fiecare face altceva=>cearta...Si multe altele
Dar si cand vine impacarea laughing

| Cupcake a răspuns:

Sa incerci mereu lucruri noi. Gen, nu stiu, lucruri pe care iti doresti sa le faci alaturi de iubitul tau, dar nu ai avut ocazia pana acum. Orice iti trece prin cap, pune in practica.

| VisionsofaGod a răspuns:

Trebuie sa fi spontan. Sa nu faceti aceleasi lucruri in fiecare zi in acelasi fel. Daca mergeti prin parc de la 3 pana la 4 mergeti mai pe seara. Du-te pe la el pe acasa/munca/scoala cand se asteapta mai putin. Vorbiti despre lucruri noi si interesante in fiecare zi. Succes!

| MacheteX a răspuns:

Noi pozitii sexuale

| Ion-Marius_Dumitru_1985 a răspuns:

Mai eu sincer nu mai am o relatie,dar daca,o sa fie la un moment dat,as face asa, dimineata i-as zambi, as saruta-o, i-as spune ca e cea mai frumoasa fata din lume (diminata iti dai seama cat de frumoasa e femeia de langa tine), as pregati eu micul dejun macar o data la 4-5 zile happy,in parc daca am merge,ne-am plimba cu vaporasul sau cu o barca si i-as face frumoase declaratii de dragste,acasa la fel,fel si fel de surprize,cum ar fi sa ii las biletele de dragoste inprastiate peste tot,cu siguranta s=ar bucura de o asa dezordine,filme,iar muzica si dans,muzica nu trebuie sa lipseasca nici macar o zi din viata noastra,as pregati cada pentru baie cu fel si fel de lumanari,spumante,iar muzica, muzica, muzica, din veniturile noastre asa mici cum sunt, as face in asa fel si o data la 6 luni sa plecam,sa plecam undeva departe,la munte de exemplu(eu sunt din Buc),pe munte i-as striga numele cat as putea de tare,urmat de un te iubesc Jano,sunt multe,foarte multe lucruri pe care le poti face sa alungi monotonia,dar uite ca multi dintre noi nu le facem la vremea lor, iar dupa regretam sad, buna intrebare, inseamna ca iti pasa, bv