| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa faci inainte/dupa ce te dezvirginezi?:-s am auzit ca doare ca naiba help me!:-s

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti fata, trebuie sa insisti asupra folosirii prezervativului si, eventual sa folosesti un lubrefiant pe baza de apa cumparat de la farmacie. Dupa contactul sexual, te speli cu apa multa si sapun. Ai grija ca in urmatoarele 5-6 zile sa te speli de 3-4 ori pe zi si sa iti schimbi chilotii des. Nu mai faci sex o saptamana. Dupa 10-14 zile de la contactul sexual, te duci la ginecolog pentru primul consult ginecologic si primul test Papanicolaou.
daca esti baiat, e important sa folosesti prezervativ si sa te speli bine pe organele genitale inainte si dupa contact. Nu accepta sa ai contacte sexuale cu o femeie care nu se duce regulat la ginecolog.

| Kanghu a răspuns:

La uni doare din prima si mai si curge sange, dar poate sa nu doara si sa nu curga sange. La uni le urg sange si ii dor din a doua/treia.