| mariadum a întrebat:

Ce trebuie sa stie adolescentii despre virginitate?
Multi s-au devirginat inainte de a avea un sot, e ceva lege ca trebuie la 20 si ceva de ani?

Răspuns Câştigător
| elennax a răspuns:

Cat mai multe. Sunt fetite carora le vine menstruatia si la 8 ani, deci ce crezi ca trebuie sa stie? Evident, trebuie sa li se spuna informatia potrivit varstei lor.

In legatura cu legea, nu exista asa ceva. Stiu doar ca varsta minima pentru consimtamant e 15.

| mariadum explică (pentru elennax):

Mersi tare mult

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu mamica ta despre dezvirginare si deflorare la anisorii astia, ca sunt multe de explicat si de la ea poti afla absolut totul.
Sexul nu se face fiindca doare virginitatea sau imbatraneste virginitatea, ci din alte motive si numai cu barbatul sau femeia care o iubesti si condeiri ca vrei sa-ti faci un viitor cu el/ea.

| mastadont a răspuns:

Nu există nici o lege în acest sens. Poți să te dezvirginezi la 15 sau la 80 de ani, căsătorit sau necăsătorit, statul nu are de ce se implica în viața ta personală.

| mariadum explică (pentru mastadont):

Mersi

| mariadum explică (pentru mastadont):

Mersi )

| gogugogugogu a răspuns:

Nu e lege, nici nu cred ca trebuie, organismul femeii stie cand este pregatit pentru sex, aparitia menstruatiei arata asta.

| Anuskaa a răspuns:

Nu, nu e lege. Poti si mai repede de 20 de ani, poti si dupa 30 de ani!

| mariadum explică (pentru Anuskaa):

Mersi pentru raspuns