| PaulaNicoleta a întrebat:

Ceao TPU!
Am nevoie de parerea voastra personala:-s!
Am un prieten de 3 saptamani, Dar nu e asa frumos, asa ca mi`e putin rusine de ce o sa zica alti cand o sa ne vada impreuna...
E foarte detreaba, dar conteaza si cum te simpti cu el in publicstraight face!
Un sfat?sad!
Help!
fundita:*

10 răspunsuri:
| CrazzyGirlCsm a răspuns:

Nu conteaza parerea celorlalti. Daca tie iti place de el, nu trebuie sa te intereseze ce cred altii despre el, despre voi.
Fi mai increzatoare!

| Nymphetamine a răspuns:

Esti cu el pentru ca il placi.sau pentru ca esti disperata?raised eyebrows
Daca ai tine l-a el cat de cat nu ti-ar pasa felul in care arata sau ce parere au altii despre el.straight face

| bublegum a răspuns:

Incearca sa ignori ce zice lumea, pentru ca mereu vor avea sa comenteze, cei care se cred''destepti ''
daca iesi cu el si lumea va rade ier tu vei fi indiferenta la jignirile aduse de ei, atunci ii lasi cu gura casca si dovedesti ca esti o Adevarata lady, si nu se vor mai bagawinking

| friday a răspuns:

Pai de ce l-ai mai acceptat ca prieten daca nu iti place in totalitate?
L-ai acceptat asa, sa zici ca ai prieten?!
Un sfat e sa faci cum iti spune inima, ramai cu el daca simti ceva pentru el, si sa nu iti pese de ce ar putea spune lumea, sau desparte-te de el.

| Yourgirls a răspuns:

Nu stiu nu ar trebui sa-ti fie rusine cu el daca intr-adevar il iubesti fiecare are o frumusete a`parte pana la urma insa cei din jur tot timpu au treba cu prietenul vecinei, nu te lasa influetata daca il iubeste nu conteaza nimic`

| DaianaPiersicutza a răspuns:

Toti ziceti ca nu conteaza dar un om nu se poate abtzine oricat de mult ar iubi o persoana happy Nu vreau sa te descurajez nu zic ca arat eu bine din potriva laughing doar nu o sa te intalnesti cu el pe ascuns nu? tongue iesi in lume straight face

| Cheloo_4836 a răspuns:

Pai da dar nu merita sa il parasesti pentru ca are fata uratalaughing e o prostie cei din public nu vor zice nimic vazand ca voi va iubiti tare, din contra o sa devina invidiosi, gandeste-te ca el o sa fie mandru cu tine in publicwinking

| ioanaabt a răspuns:

Unu la mana, corecteaza-ti greselile gramaticale, ca ai destule.si doi la mana, nu conteaza aspectul fizic, ci interiorul unei persoane. Daca el este "de treaba" cum zici tu, atunci prietenii tai sau stiu eu, rude, vor aprecia chestia asta si zic eu ca va fi ok. Dar asta numai sa stie si el sa se faca placut si sa fie cat mai sociabil. happy

| FreeFeel a răspuns:

In primul rand tie ar trebui sa iti pese de voi 2, nu de parerile rautacioase ale altora! si cred ca ar trebui sa te gandesti mai bine la sentimentele tale. pentru ca daca il placi, ai iesi cu el fara sa-ti fie rusine. si ca o alternativa, incearca sa il ajuti tu sa arate si sa se simta bine si ceilalti vor aprecia: ajuta-l la cumparaturi [la haine ma refer], sa-si faca parul si chestii de-astea. happy good luck!

| xCiupercuutsaa a răspuns:

Fa` ce crezi ca e mai bine. DAca tie iti place, nu conteaza parerea altora.