| PaulaNicoleta a întrebat:

Ceao TPU!sad Am nevoie de o parerea voastra personala...
Am un prienel de 3 saptamani, Stiu sigur ca ma iubeste, si eu tin la el dar e o problema, Nu mai vreau sa fiu cu el pentru ca mi`e jena de ce o sa spuna alti, pentru ca nu e frumos oh go on... Are un suflet foarte bun... Sincer nu stiu ce sa fac pentru ca conteaza si cum ma simt cu el in public.straight face!
Help!
fundita!:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasa-l in pace, fiindca nu-l meriti. Problema este strict in mintea si in sufletul tau. Tu nu ai suflet bun, spre deosebire de el. Va fi mult mai fericit alaturi de o fata buna si draguta.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tii la un baiat cu care ti-e rusine sa mergi pe strada...Si el te iubeste si are un suflet foarte bun. Daca tu il iubeai si aveai un suflet bun dar lui ii era rusine sa mearga cu tine pe strada, iti placea? Cand iubesti un om, il iubesti.Frumos,urat,parerea lumii nu are nici o importanta, important este daca acel om corespunde sentimentelor si dorintelor tale.Ca sa-ti fie rusine cu prietenul tau, mai bine lasa-l.Nu poti aprecia frumusetea sufletului sau, nu iti ajunge.Decat sa-l chinui si sa-i dai sperante, lasa-l.Nu esti pentru el, crede-ma.Cauta unul frumos de pica, lipsit de inima care se va comporta cu tine cum te comporti tu azi cu actualul prieten...

| Lexii a răspuns:

Daca zici ca tu ti la el si ca el te iubeste de ce sa strici o relatie care poate fi foarte frumoasa si in care te poti simtii cu adevarat fericita din cauza ca "nu e frumos", probabil e simpatic. asta e, nu toti aratam perfect. Eu sincer as prefera un baiat dragutel dar cu care sa ma inteleg bine decat un baiat frumos cu care nu am ce vorbii.
Nu ar trebui sa asculti pareri rautacioase si invidioase, asculta-ti doar inima.
Sper sa iei cea mai buna decizie. Succes!

| Siminik a răspuns:

Tu ti la el ca la un amic,nimic mai mult. Daca era atractie fizica,atunci puteai sa spui ca e o relatie. Tie nu iti place sufletul lui, asa ca lasa-l in pace. Spune-i ca nu iti place. Dar pana la urma, orice om e frumos in felul lui si fiecare are un suflet pereche pe lumea asta! :*

| rMs4u a răspuns:

In primul rand. in 3 saptamana nu ai cum sa. Tii la el, sa nu mai zic iubire. e diferenta intre a avea drag de o persoana a tine si a iubii. iubirea nu se scrie ci se simte.si ca sa fie simtita trebui fapte gesturi. si pentru fapte gesturi etc.trebui timp. (multi isi doresc sa iub si sa fie iub de o pers cu suflet bun) decizia o iei tu, dar ai grije sa fie perfecta!