| Ramone a întrebat:

Ceau:*...Am o mica mare problema, imi place de un baiat ii cu un an mai mare decat mine, si o prietena de-a mea o satat si nu cred ca mai sta cu el si acum nu stiu cum sa ii arat baiatului acela cat de mult tin la el, ce ar trebui sa fac?, cum pot intra in vorba cu el?, faza ii ca nu prea avem ce vorbi, cum pot sa ii atrag atentia?, va rog ajutati-ma... dau fundita:*big grin

Răspuns Câştigător
| JaneEyer a răspuns:

Pai e simplu... Daca are si ai si tu id de mess vorbiti acolo pentru ca este mult mai usor decat in realitate.Si chiarr daca nu are... poti intra in vorba cu el cu ceva gen "Buna!happy" si apoi incepeti sa va cunoasteti.Totusi daca esti mai timida roaga o prietena sa.ti faca cunostinta cu el sau daca deja va cunoasteti roaga prietena respectiva sa va faca sa va intelegeti mai bine, sa iesiti.Chestii din asteahappySper ca te.am ajutat:*

1 răspuns:
| adiosamigos a răspuns:

Buna. Parerea mea este ca, tu sa faci primul pas, poate el este mai timid, poate ca si lui i place de tine...succes