| prettygirl_9890 a întrebat:

Cum sa atrag atentia unui baiat pe care il plac, e de la mine din scoala si e cu un an mai mare decat mine.nu vb deloc cu el desi suntem in aceeasi scoala.nu stiu ce sa-i spun sau cum sa o fac.am avut ocazia de a vorbi cu el, dar nu am avut tupeu. el e mai tupeist si mai "nebun" in sensul bun, iar eu sunt mai timida.nu stiu cum sai atrag atentia sau sa aflu daca ma place si el sau macar sa-l fac cumva sa vina sa vb cu mine, va rog ajutati-ma, inca ceva, inca nu suntem la liceubig grin

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Trebuie sa te bagi in seama cu el cat mai mult.
trebuie sa ii afli nr de tel si id-ul de mess si sa il tii de vb. iar treptat, ii zici si ca il placi. big grin
succes! :*

10 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Daca nu ai curajul sa-l abordezi direct, apeleaza la un prieten/prietena de-al(a) lui. In primul rand intereseaza-te ce il preocupa, care sunt pasiunile lui, etc si intervine intr-o discutie, abordand foarte frumos un subiect care-l intereseaza si pe el. Tu spui ca e mai " nebun". Asta poate insemna ca are si ceva mai multa experienta, sau are o educatie mai libertina sau asa este el.Mult mai usor cuceresti un baiat psihologig, decat fizic(doar pe moment sunt atrasi si de infatisare).

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

1.ai incredere in tine
2.trage aer in piept si fa-ti curaj
3.intreaba-l "ce mai faci?"
4. vorbeste cu el in fiecare zi
5.afla de la el sau de la prietenii lui ce ii place
6. daca stii ce ii place vorbeste cu el despre lucrul preferat lui
de exemplu: lui "alex" ii plac masinile. "anda" vorbeste cu el despre masini. acum, "alex" stie ca "anda" este pe placul lui.
7.nu ezita sa ii ceri "id" de messenger (daca are)
8.nu uita: trebuie doar sa ai incredere in tine si totul va fi perfect
9. daca vorbesti cu el mereu ii vei da impresia ca il placi
10.asa te va place si el

bafta in continuare!

| Noir a răspuns:

E cam direct sa intri cu el in vorba si sa-i ceri id-ul ...se prinde si el.

Sunt mai multe metode de a capta atentia unui baiat... in afara de ochii dulci, buze umezite, fluturatul parului si alte banalitati de genul asta, baiatul poate fi captat si prin metode mai putin traditionale... un baiat e prins imediat cand o fata repeta gesturile lui in mod subtil si foarte natural. El este atras de fata fara sa stie de fapt cauza.

Dar sunt si alte metode... ca de ex. rasul zgomotos. La inceput baiatului ii va fi un pic straniu,(ce-i cu fata asta, s-a imbolnavit?) dar apoi el va cauta motivul acestui ras, care de fiecare data il enerveaza. Timbrul vocii fetei ii va intra in cap, si daca ea mai este si tzatzoasa, atunci e super! Zambetul natural al unei fete "eliberate" intotdeauna atrage atentia. O fata care pare degajata, fara probleme, usoara in comunicare place mai mereu.

Personal, captez atentia astfel: la inceput par ca sa zic asa, neajutorata, singura, mititica in lumea asta mare si rea, unde sunt asa multi baieti buni, dornici sa ajute... intreb ceva, orice, nu conteaza, ma fac ca nu inteleg, el hai sa-mi explice...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta si nu am facut nimic, am asteptat s faca el primul pas dar nu s-a intamplat asa.acum asta e.

| Charger a răspuns:

Roaga p o prietena de-a ta sa iti faca cunostinta cu el daca deja il cunosti. sa ii spuna subtil de tine. ca il placi daca si el te place sunt sigur ca iti va oferi o floare. sau un kiss ^^? eu asa as face

| inlove96 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te imbraci mai provocar, aintra in grupul lui de prieteni...pe parcurs intri in vorba cu el...si poate reusesti ceva.mult succes:*

| prettygirl_9890 explică:

Eu sunt timida, pentru ca sunt mai micuta de inaltime, iar el bineanteles ca e mai inalt, nu cu mult, dar oricum.Deasta nici nu prea ma bag in seama cu ceilalti copii.In ultima zii de scoala oriunde mergeam dadeam de el, ma saturasem si de cate ori il mai vedeam radeam sau ziceam ceva sau faceam un gest cu mainile comenta sau se uita la mine.asta inainte sa-mi dau seama ca, de fapt imi cam place de el.Inseamna ceva chestia asta? A da:nu ar exista nici o sansa sa vorbesc cu colegii luibig grinsadhappy plss "Help Me" happybig grin

| Elena_5310 a răspuns:

Fa rost de id-ul lui sau de nr de tel.
si atunci cand va intalniti. uita-te fix in ochii lui si zambeste. /si pana la urma. nu mai fii timida... ca nu rezolvi nimic asa. baga-l in seama, intreaba-l ce face. nu rata ocazia asta. mai tarziu poate o sa regreti ca nu ai facut pasul acesta. Si inca ceva. atragei atentia intr-un mod mai discret, sa nu isi dea seama ca il placi prea mult sau ca esti obsedata de elwinking.

si. daca tot spuneai ca invatati in aceeasi scoala. ai putea sa stai cu amicii, colegii lui. poate asa o sa va apropiati.

| Copiluan0nim a răspuns:

In aceasta situatie sunt si eu exact la fel. Fato sa nu lasam timiditatea sa ne doboare sa fim naibi tupeiste cum sunt altele.Il plac maxim si e nebun in sensul bun cum ai zis tu. poate cel mai popular sin scl. succes :*

| aly_3848 a răspuns:

Pai fi mai firava fara ajutor si incearca sa te bagi in vorba cu el invita-l sa jucati ceva invita-l la o plimbare si alte chesti fi mai firava si fara sa fi penibila sau sa pari disperata gaseste un lucru la care sa te ajute de exemplu prefate ca te-ai lovit si nu poti merge si cerei ajutorul asa incetul cu incetul dintr-un lucru banal se ajunge foarte departe date pe langa el arata-i discret ca iti place prezenta lui fate tu iubita de el succes:X:X