| UmbraDeVulpe a întrebat:

Cele mai bune pastile pentru potenta fara reactii adverse si care pot fi luate fara sa vorbesti cu vreun medic?

20 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai probleme cu eracția, viagra.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

De unde știi, din ce surse?
Câți ani ai?

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

La 25 de ani nu ar fi cazul să ai probleme de acest fel. Ai avut totdeauna? Dacă nu, cum au apărut? Fără să vorbești un medic, nu există pastile.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu merge așa cum gândești tu. cum să zicem, ca să zicem. Corpul este un tot unitar. Problena disfuncției erectile este neurologică și hormonală în special. Aspectele pur psihice, pot să contribuie.

| sadrian46 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ce au oamenii în general nu știu. Citește pe Internet despre fiziologia actului sexual. Nu fac aici curs de chat.

| sadrian46 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Dacă o ai și este importantă pentru tine, apelezi la un medic, nu te lași așa, fătălău.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu știu.

| dullcat a răspuns:

Ar fi ok sa nu nu iei asa de capul tau... Ce varsta ai? Te afecteaza problema descrisa zilele astea in viata sexuala?

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns:

Ai 25 de ani si ai probleme cu erctia? Stii ca esti in regula si doara asta ar fi problema?
Mergi la un doctor omule, ai putea sa ai ceva infectie urinara, la prostata etc si aia iti afecteaza nervii prin zona crepusculara si de aia nu-ti mai sta bastonu ridicat laughing

Deci primul lucru ce trebuie facut este sa afli daca ai infectie. Daca intr-adevar ai avea problema cu erectia, se intampla si la cei tineri, asta e se intampla, nu se mai produc chimicale cit trebuie si scula nu mai sta dreapta.
Dar pana aici trebuie sa stii sigur ca nu ai ce am spus, infectiile la ce am aratat mai sus iti afecteaza erectia.

Daca intr-adevar ai problema cu producerea de chimicale in organism, atunci, e bun tot la un doctor sa mergi, cel putin sa te controleze ala daca ai probleme cu inima.

Pilulele care ajuta erectia sunt luate de oameni in general sanatosi, dar care au problema asta.
Asa sa iei dupa ureche, este riscul tau.Sint pilule sa le cumperi si fara reteta, stiu ca de vede admini pe aici imi sterg raspunsul dar indienii vind medicamete la greu pe internet fara reteta.

Acu sa iti raspund care este cea mai buna pilula pentru erectie, Cialis, asta e cea mai buna, sau alte nume, dar cu substanta activa de la cialis, am uitat ce substanta activa are.

Stiu de la un doctor, am citit, poti lua pilula zilnic zeci de ani, fara sa se intimple absolut nimic.Am si pe cineva care lucreaza la farmacie, a spus da vin si tineri sa ia, viagra, cialis etc, nu doara aia batrini.

La farmacie merg aia cu reteta, in rest sunt si din astia normali, dar care iau, pentru ca pilulele astea le aduc un plus de erectie sau durata laughing
Reactii secundare sa le zicem asa, pot sa ai sau poti sa nu ai.De regula poat aparea ceva dureri musculare, dar asta in prima saptamana, dupa ce organismul s-a invatat cinei da chimicalu, nu mai apare.
Baga si tu si cauta pe net informatii, dar cauta in engleza despre ce am spus.
Din ce stii tu is rele acele pilule? Ce stii tu este gresit, acele pilule pentru asa ceva sunt facute, inlocuiesc ce organismul tau nu mai fabrica sau fabrica in cantitati mici si nu-i de ajuns.

Cum crezi tu ca ai erectie? Vezi nu stii, dar deja stii ca pilulele alea is rele laughing
Erectia apare in urma unor comezii venite de la creier, dar nu acea comanda iti ridica scula. Creierul da comanda in zona cu pricina si acolo se fabrica ceva chimicale, acele chimicale fac posibil ca singele sa intre si sa iti ramana in scula un anume timp laughing asta asa in mare, babeste vorbind.

Tot ce se intampla in noi is reactii chimice, is chimicale care pun in miscare intreb organismu.

Am vazut unia spun ca ar fi chestie psihica, sau tu spui. Chestia psihica la barbat nu prea are legatura cu sculatu, are legatura cu ejaculatu mai exact, de sculat se scoala de enspe mii de ori.

Poate or fi si de astia la care psihicu le blocheaza jucaria, dar pentru a afla tot la doctor trebuie sa mergi, sa vezi daca ai infectie, apoi ala poate sa iti zica de ce natura este problema.

Te intreb ca idee, pana acu nu ai avut erectii? Daca ai avut erectii si acu nu mai ai, cum a evoluat situatia? A venit asa brusc, a venit lent, la inceput aveai erectii puternice, apoi an de an mai slabe etc?

Treb sa detaliezi laughing nu merge asa. Dimineata te trezesti cu scula ridicata sau nu prea?
Daca e nu prea, atunci nu prea vad ce psihic sa fie, sdau daca pana acu stiu si eu o luna 3-9 aveai erectii sia cu nu mai, asta nu-i de natura psihica.

Răspuns utilizator avertizat