| CristalClear a întrebat:

Chiar credeti ca exista "dragoste adevarata" la 13-14 ani? straight face Majoritatea colegilor si prietenilor mei sunt "foarte indragostiti" de cineva...Ei spun chiar ca iubesc acea persoana mai mult decat orice altceva, precum propria familie ceea ce mi se pare absurd la varsta asta.Intreb pentru ca poate pur si simplu nu.i inteleg din moment ce mie nu mi s.a intamplat...

24 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| aleexuţ a răspuns:

Te rog, de multe ori nici la varste mai mari nu exista dragoste adevarata, dar mite' la 13-14 ani. Sunt doar copilarii.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu, nu exista dragoste. E doar o explozie de hormoni.
Dragostea adevarata se dezvolta in timp, dupa ce partenerii trec prin numeroase incercari. Nu se masoara in mesajele siropoase trimise. Dar tinerii nu au de unde sa stie asta. Ei doar simt si atat.

| Oana92 a răspuns:

Fac asta pentru ca traverseaza o perioada grea(pubertatea) si au nevoie de iubire si de confirmare(a propriilor capacitati, reusite, etc), iar parintii, cei care au trebui sa le ofere asta nu au timp de asa ceva. Asa ca ei cauta in alta parte iubirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste = atractie sexuala.

Răspuns utilizator avertizat
| Against a răspuns:

Se spune ca dragostea nu are varsta, dar nici eu la 18 ani nu cred ca stiu inca ce e aia dragoste, si cand ma uit in urma, la prima "dragoste" de la 15 ani, mi-e cam rusine de ceea ce ziceam ca simt.

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Da exista iubire adevarata la 13-14 ani! Noi nu putem decide pe cine sa iubim si pe cine sa lasam sa intre in inima noastra! Inima este singura care ne face sa iubim! La 13-14 ani incepem sa ne indragostim mai intens! E foarte important ca, chiar daca iubim o alta persoana in afara de familie sa nu ne neglijam familia. Trebuie sa tinem cont si de parinti pentru ca noi fiind indragostiti nu ne dam seama de unele lucrui, dar parintii isi dau seama si danca nu ii ascultam vom ajunge sa ne dam cu capul de pragu' de sus! Tu nu ii intelegi, dar cand te vei indragostii cu adevarat vei vedea ca au avut mare dreptate!

| Eus3b1u995 a răspuns:

Ar putea exista dar este trecatoare.

| Swal a răspuns:

Este doar o iluzie parerea mea. Este acea simpatie care te face sa crezi ca vezi doamne, esti indragostit. Sincer ma apuca crizele cand vad pe fb copilasi de 13 ani care isi dau numai mesaje de iubire si a 2-a zi nu mai sunt impreuna.

| Outspoken19 a răspuns (pentru Swal):

Ce dreptate ai, frate :d

| Swal a răspuns (pentru Outspoken19):

Imi dai dreptate dar raspunsurile noastre sunt diametral opuse :o?

| BeStMaN a răspuns:

Dragostea e ceva frumos ca o floare vezi tu dar daaa e cam ciudat...

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Eu sunt baiat si sunt indragostit de o fata de cand aveam 14-15 ani.si desi realizez ca nu e reciproc si ca e o fata imatura si ca ar trebui sa-mi gasesc alta eu tot pe ea o iubesc.deci DA, exista dar e foarte rara.

| Outspoken19 a răspuns:

Draga mea. la 12-14 ani este iubirea adevarata.
La 15-20 nu stii cum sa faci mai repede sex.
Sper ca te-am lamurit.

| MeandYou123 a răspuns:

Sunt indragostiti de Minnie & Mickey Mouselaughing)

| DarkOrbitSF a răspuns:

Ei da ma laughing exista si sex adevarat la 13-14 ani si dragoste adevarata ce mai urmeaza o nunta devarata?laughing asa li se pare copiilor care dau impresia ca sunt indragostiti dar nu este adevarat laughing stai linistit. nu te stresa este doar o apropiere mai intensa la o anumita persoanawinking doar atat! bafta la fete!

| Adeluuuu a răspuns:

Eu zic ca exista... dragostea nu are varsta si nici limite.

| darry99 a răspuns:

Nu exista.La varsta asta poate doar sa "iti placa" de cineva. O relatie la varsta asta se termina in 2 saptamani(stiu din experienta)

| Alexutza1312 a răspuns:

Eu cred ca la varsta asta nu exista dragoste adevarata, poate este doar o dragoste trecatoare/de moment.Este normal ca la orice varsta sa te indragostesti, asta stiu sigur, dar si la aceasta varsta totul este trecator si naiv si cred ca este si prima dragoste.

| oDoP a răspuns:

Sunt putine acele cazuri in care cei 2 vor ramane uniti pe toata perioada vietii. Deci la 13-14 ani incepe perioada accea cand cauti persoana.

| คηηє a răspuns:

In unele cazuri chiar s-a intamplat sa se cunoasca la 13-14 ani si sa ajunga la 20 de ani casatoriti.Tie poate o sa ti se intample la o varsta mai inaintata (18-19-20 ani)...Nu pot condamna asa zisa dintre prietenii tai, dar 9 din 10 cupluri cuprinse intre varstele 13-14 ani ajung sa sfarseasca in max 3-4 luni. Fundita?
Have a good day!

| gєσяgιαηα a răspuns (pentru คηηє):

Eu am sfarsiit dupa un an cand aveam 13-14 laughing

| MikiMikuMika a răspuns:

Dragostea lor,, adevarata" nu tine mai mult de 3-7 zile in cel mai bun caz asa ca nu te ingrijora poate o sa ti se intample si tie.