| CheshireDeadCat a întrebat:

Chiar dacă din start nu sunt sigură că voi primi vreun răspuns care să mă ajute, totuşi voi încerca în speranţa de a găsi o femeie care a trecut prin aceeaşi situaţie.
Nu simt nimic în timpul actului sexual de orice tip. Atât înăuntru cât şi în zona clitorisului. Şi nimic înseamnă nici plăcere nici durere. Simt prezenţa corpului dat şi atât, frecţia, atingerea, ca în orice altă zonă a corpului, nimic mai mult. Indiferent ce ar fi acolo, mâna mea, mâna lui, limba lui, penisul, e tot acelaşi lucru.
Totuşi am un libido turbat. Şi mă mai şi excit repede şi mă ud mult. Partenerul este şi experimentat şi înzestrat şi mai este şi iubire la mijloc. Eu-s dezinhibată şi mereu dornică şi relaxată. Preludiile, în dependenţă de situaţie, durează când mai mult când mai puţin. Partidele între 10 şi 40 minute. Totul cum trebuie. Psihologic nu am avut niciodată repulsie sau păreri eronate despre sex. Nicio traumă fizică sau psihică în copilărie. Deci eliminăm orice posibilitate de probleme psihologice sau frigiditatea (aia se manifestă şi prin lipsă de dorinţă).
Am fost la gonecolog şi mi-a zis că din punct de vedere ginecologic nu am nicio problemă, că n-a mai întâlnit aşa situaţii şi sigur ţine de relaxare. Asta e exclus dragii mei.
Dacă-mi dă cineva rezolvarea la problema mea, dacă-mi spune ce ar putea fi măcar, promit că nu doar doar funda ci şi toată recunoştinţa mea şi poate şi o mulţumire faţă-n faţă dacă chiar se rezolvă.

13 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Cred ca rezolvarea se afla la un alt barbat ...cu alta tehnica si experienta!

| CheshireDeadCat explică (pentru foxi):

La ce experienţă are al meu nu mai găsesc altul mai experimentat. Iar tehnici posedă destul. Eu cred că e ceva de ordin medical pentru că nu simt nimic nici când mă masturbez. happy

| mihai69 a răspuns:

Nu ai spus nimic despre vârstă, dar înclin să cred că ai peste 17 ani.
Așadar, în mod normal, ar fi trebuit să ai măcar odată un „vis umed" - de unde și întrebarea: măcar în vis, ai avut vreodată orgasm?
Pe de altă parte, indiferent de răspunsul ăsta, aș sugera să mergi la un psiholog/sexolog.
Ar mai fi și alte întrebări, dar o să revin.

| CheshireDeadCat explică (pentru mihai69):

Nu cred că poţi avea în vis ceva ce nu ştii cum e. Vise erotice am avut multe, dar nu-mi amintesc să fi fost vreunul cu orgasm laughing Care orgasm când eu plăcere în genere nu simt, nici nu pretind la orgasm.
Am menţionat, mă cunosc destul de bine şi chiar nu cred că ar fi riscul să fie o problemă de ordin psihologic.

| mihai69 a răspuns (pentru CheshireDeadCat):

Aici greșești; destul de mulți adolescenți (și adolescente, desigur) simt prima dată orgasmul „în vis". Am găsit chiar și pe TPU destui care întrebau despre asta, unii chiar speriați, tocmai pentru că NU știau ce e „aia". tongue
Iar fetele având în general o „trezire" mai „soft" a sexualității, au mai multe șanse să simtă primul orgasm în acest mod (decât ca urmare a unui act voit, solitar sau nu).
Revenind - cam cum se prezintă un vis erotic al tău și ce simți (sau nu) în acel vis?
Poți răspunde și pe privat, dacă nu crezi că e cazul să lungim aici discuția asta.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Doua intrebari:

1. Ai incercat si in locuri mai ciudate? (ma gandeam la ideea sa mai apara ceva in plus).

2. La ginecolog trebuie sa mergi sau la cineva specializat in disfunctii sexuale? Mi se pare ca erau chestii diferite.

| CheshireDeadCat explică (pentru cristimihailov):

Unde numai nu am încercat laughing)

| LineGuide a răspuns:

Iti recomand(fara rautate, desigur) sa vizitezi un psiholog mai tanar. Unul cu care crezi tu ca poti vorbi deschis despre asta(cred ca unei asemenea probleme i se potriveste o femeie, dar depinde si de tine). Personal am legat mereu psihologia de sexologie si sunt sigur ca nu multi poti sa ma contrazica: daca nu iti doresti sa ai orgasm, prea greu il vei putea avea. Problema ta este, din punctul meu de vedere, pe plan sentimental. O vrei, o faci, dar nu e nimic interesant. Nu cred ca e vorba de dereglari hormonale, sau alte chestii medicale, ci doar de vointa, de necesitatea ta. Am mai intalnit un caz de genul tau, dar desigur, s-a rezolvat, prin vointa, exact asta iti recomand si tie.
Varsta si experienta sexuala?
Mult noroc!

| CheshireDeadCat explică (pentru LineGuide):

Experienţă este destul de multă. dorinţă, interes, sunt. Eu n-am încredere-n psihologie. Cred că doar un om uşor manipulabil poate fi influenţat de psiholog. Probleme sentimentare nu prea am, iar dacă am, obişnuiesc să le rezolv singură.

| LineGuide a răspuns (pentru CheshireDeadCat):

Uneori ai nevoie de cineva care sa te ajute sa te ajuti. Asta face de fapt psihologul: "te ajuta sa te ajuti". Un psiholog bun nu da sfaturi cand exista o problema reala, ca in cazul tau. Ti-am propus sa "vrei" mai mult. Cand esti acolo, gandeste-te la ceva ce te va face sa vrei asta. Lasa totul sa mearga de la sine. Personal cred ca e un dezechilibru.
Mult noroc!

| CheshireDeadCat explică (pentru LineGuide):

Mersi de încercare. Totuşi am spus, am un libido turbat.

| silvia94 a răspuns:

Buna
Parerea mea este ca nu te implici prea tare.Incearca totusi sa te concentrezi catusi de putin in timpul actului sexual.
succes

| andreea19931986 a răspuns:

Te inteleg in mare parte, e greu sa nu simti placerea actului sexual...parerea mea este ca totul vine din experientele sexuale pe care le ai avut... daca niciun barbat nu te a facut sa ajungi la orgasm problema este ca nici nu o sa ai doar libidou turbat cum ii zici tu si atat.doar sa iti gasesti singura locurile unde simti macar putina placere