| patratzel a întrebat:

Am 17 ani si jumatate, mi-am inceput viata sexuala acum aproximativ jumatate de an, cateva luni facand si petting.In timpul asta, nu am avut niciodata orgasm.Ma excit, imi plac senzatiile, blocaje sigur nu am, sunt suficient de dezinvolta si deschisa la minte in ceea ce priveste sexualitatea mea, am incredere in partenerul meu, dar nu pot intelege ce e cu corpul meu.Orgasm am avut doar singura, daca imi frec pubisul de o perna/patura, in rest niciodata.Am incercat de n ori sa ma masturbez, sa ma excit singura, dar clitorisul meu e extrem de sensibil, nu simt nicio placere, ci mai mult un discomfort si nu suport sa fie atins decat prin haine.Astfel,nu am reusit sa termin nici cand imi face sex oral prietenul meu.Ma excita, dar daca-mi atinge prea mult clitorisul devine extrem de incomod.
De cele mai multe ori, starea mea de excitatie scade destul de repede, la inceput si total inflacarata, iar in maxim 15 minute ma plictisesc, nu prea mai am chef, asta chiar dinainte sa ma patrunda.Sunt foarte atrasa de partener, am un libido urias, dar atunci cand incep sa fac sex, parca imi piere cheful.De ce mi se intampla asta? Nu vad sexul ca pe ceva murdar, sa-mi provoace repulsie…Ma puteti ajuta cu un sfat? Multumesc

Răspuns Câştigător
| REDSQ a răspuns:

Trebuie sa nu te mai gandesti ca te va durea sau ca vei simti discomfortul. Lasa-te pe mainile lui de data asta. El aici e rege. fii sigura ca te va excita chiar daca actul sexual va fi de scurta durata, insa va fi patimas. Lasa-ti clitorisul si pubisul in pace, unde e dragoste e si sacrificiu si el trebuie sa se sacrifice pentru binele vostru, al placerii voastre. Nu ar fi rau sa te masturbezi putin, iti reda increderea in tine si mai multa forta de a rezista. Dar inca odata PSIHOLOGIC trebuie sa fii foarte linistita. Inchipuie-ti locuri exotice, barbati dotati si mangaie usor fara sa te grabesti, ca si cum ai avea tot timpul din lume. inchide telefon, alarma, tv si alte obiecte care te-ar putea deranja, incuie-te in camera etc. Dupa cateva sedinte d-astea, iti garantez ca va creste excitarea si va dura si -l vei face si pe el fericit si pe tine te vei face vazandu-l ca e fericit. aaa si foloseste un gel lubrefiant, reduce senzatia de discomfort.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, eu cred ca ti-ai inceput viata sexuala cam prea devreme, la o varsta la care nu erai pregatita pentru asta. Ai 17 ani si jumatate, nu e normal sa fii atat de dezinhibata, cred ca mai degraba te minti singura ca sa maschezi semnalele de alarma ale subconstientului si ale corpului tau. Cu ginecologul care te vede de obicei ai discutat problema? Te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu chilotii pe tine... nu glumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punctul doi. Ba esti studenta si cauti de lucru part-time, ba ai 19 ani si nu tia0i inceput viata sexuala, bai ai 17 ani juma si ti-ai inceput viata sexuala. Cu siguranta ceva e dereglat in capusorul tau. La cum stau lucrurile, sigur ai ihibitii si reineri, din cauza ca esi prea mica. Fetele rele nu au orgasm!