| BlahBlahRaspundSiDreg a întrebat:

Chiar este normal? Lumea la 13 ani are iubiti/iubite, iar eu am 15 si nici nu am un "prim-sarut", pe la ce varsta ar fi normal sa am o iubita...este grav? Aud oameni de 12 ani care deja s-au... Sunt un baiat cu personalitate si amuzant, destul de aratos dar nu prea ies afara sa comunic cu fete si sa le intalnesc. Ce sfaturi aveti?

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Nu este nimic anormal. Nu mai lua seama la ce spun altii. Acum e la moda sa te sexezi de la 12-13 ani, si sa faci copii pe care sa-i intretina statul. Romania e pe primul loc la avorturi si mame minore. Suntem ca vai de lume.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Primul sarut (la oameni normali) se intampla pe la 16-17 ani, deci stai linistit

| HolyPotato a răspuns:

Și eu am avut primul sărut la 15 ani, adică acum un an și tot n-am nici o relație. Ce mare chestie? Copiilor de 12 ani care sunt în relații abia le-a crescut părul pubian și se cred importanți, dar nu reușesc decât să arate cât sunt de penibili. Normalitatea e definită de majoritate, dar criteriul ăsta însuși nu este normal. Normalitatea o definești tu singur. Stai liniștit și nu te mai stresa, când o să fie, o să fie.

| OnuOnulică a răspuns:

Ai rabdare mai astepta pana la 20 de anii ca pormo o sa ai mereu.
Pa!

| Danysan a răspuns:

Acest lucru a fost implementat de Lumea in care traim ca asa ar fi normal sa ne sarutam cam pe la- sa ne culcam cu cineva pe la varsta de -dar ideea e ca aceste lucruri sa fac cand simti tu si nu trebuie sa fie ceva fortat gen ca ramai in urma!

| greyhound a răspuns:

Alea la 13 ani sunt comedii, nu relatii. Nu stiu de ce ai impresia ca aia e normalitatea, nu conteaza sa fii primul la start, conteaza sa fii ultimul in picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meh, dar sărutul nu-i cine ştie ce chestie...

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Iesi afara ba aratosule, comunica cu fetele ba amuzantule, crezi ca o sa vina postasul la usa sa te pupe dupa care sa-ti zica, asta a fost de la o fata? iesi afar'!

| Captoresque a răspuns:

La 15 ani e normal să nu ai nici prim-sărut, nu era normal dacă aveai 20-21 de ani. Ai răbdare, toate vin la timpul lor.

| abcde12345 a răspuns:

Toate la timpul lor, eu anul asta am avut primul sarut, prima prietena si am 16 ani happy ai rabdare ca o sa iti vina si tie randul

| Chimio a răspuns:

Pai.a cui e vina?

| DiJay_Anonim_1989 a răspuns:

Eu am 12 si n-am avut iubita/primul sarut, deci nu toti la 12/13 ani au iubite, sex, etc.