| MrGG a întrebat:

Deci nu mai suport... am deja 14 ani si inca nu am avut primul sarut... vad peste tot pe facebook toti prietenii cu iubite/iubiti. mi-e rusine de mine? Este normal ca la varsta asta sa nu ai inca primul sarut?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai tu un anutraj nepotrivit, de pitipoance, copii needucati suficient si mai prostuti. Primul iubit, primul sarut se intampla pe la 16 ani in mod normal (asta in generatiile de azi foarte precoce), altfel il strici degeaba si ii pierzi emotia. Esti inca prea mic/mica pentru asa ceva, nici nu te gandi inca la asta

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Deci tu vei fi una din putinele pustoaice ce se va bucura mai tarziu si cu mai multa ardoare de acest act. felicitari
nu exista o varsta obtima pentru asa ceva, eu mi-as vedea de ale mele.ganddeste-te ca vei fi poate indragostita in acel moment iar acest va conta mai mult fata de la majoritatea persoanelor. oare asta nu e o parte buna?

| D3eaa a răspuns:

Buna! Nu te panica nu esti singura, o prietena de-a mea are 16 [nu 14] ani si inca nu a avut parte de nici un sarut /iubi sau ori ce are legatura cu asta.Imi place ca ea e inca optimista [ea arata superb, a avut multe cereri de ''combinare''dar le-a refuzat, gasea diferite motive, nu vrea sa puna la inima pe cineva care sa o raneasca]. Deci nu te panica, nu se intampla nimic, daca nu e momentu nu e.Nu grabi tu lucrurile, lasa-le sa vina de la sine. Bafta, vezi ce faci!

| marinela92 a răspuns:

Hai sa iti zic ceva prin ce ai trecut tu am trecut si eu..toti imi ziceau ca nu am avut niciun prieten si ca trebuie sa mi-l fac si aveam 14 ani si imi ziceau ce tu cand vrei sa te saruti la 18. de gura lor mi-am facut un prieten care a sarutat oribil doar de gura lor cand eu practic iubeam alta persoana si vreau sa iti zic ca regret ca primul meu sarut a fost oribil cu o persoana nepotrivita nu iti face griji poti sa zici ca ai iubit ca doar ei nu stiu ce faci si decat sa nu simti nimic si sa regreti mai bine asteapta persoana potrivita :*

| ExciteMind a răspuns:

Dar daca esti baiat(eu) este normal? Tot aceeasi varsta o am si eu.

| bogdan72 a răspuns:

In primul rand, nu cred in "normalitate". Nu cred ca exista un mod universal in care e bine. In schimb, nu vad unde e problema daca la 14 ani nu ai dat peste o persoana pe care o simti potrvita. Iar primul sarut... crede-ma, nu ai de ce sa il ai cu o persoana anosta doar de dragul de a trece peste etapa asta (si ti-o spun din experienta).
Daca e sa vorbim cu normal, mie nu mi se pare normal ce s-a ajuns acum. Pur si simplu urasc genul de oameni care "se pun" unul cu altul, doar pentru ca sunt singuri. Fara sentimente o relatie mi se pare complet lipsita de valoare.

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns:

Pai du-te la baiatul de careti place si zii buna si dacai place si lui de tine iti va zice si el buna.Si te va intreba ce faci cum te simti.Si apoi ducetiva intr-un loc retras si stati amandoi

| 35zone a răspuns:

Ce tragiclaughing la 14 ani ma durea in fund de asta

| DjDeath a răspuns:

Dap,ai tot timpul din lume.
Daca nu ai pe nimeni inca, inseamna ca esti speciala si trebuie sa astepti baiatul potrivit care sa fie la momentul potrivit.

| Gabitzaaaaaaaa a răspuns:

Aoleu nici eu nu an avut iubit pana acum si nu am murit sau nu imi e rusine cu mine probabil ca nu e vremea acum o sa ai destul timp PSam tot 14

| Ștefaniastef a răspuns:

Hei. eu cunosc fete de aproape 17 ani care nu au avut parte de nici un sarut. deci don't worry oh go on