| anonim_4396 a întrebat:

Chiar se castiga din videochat venituri de 5000-10000 de euro cum se estimeaza din anunturi?
Si atunci va intreb asa, daca ajungi sa castigi mai mult ca politicieni, de ce nu se angajeaza toti in domeniul asta? Atata timp cat e legal.
Stiu, e greu, eu unul nu as putea face asta, dar chiar se ajunge la salariu ala doar arandu-ti organele? Eu nu pot sa inteleg.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"videochat venituri de 5000-10000 de euro ...de ce nu se angajeaza toti in domeniul asta? "

și ce-ar putea arăta o "uscăciune" din parlament - de exemplu?

| corbulalbrosu a răspuns:

De ce NU se apuca toata lumea sa faca videochat? Ti-ai raspuns singur : ''eu unul nu as putea face asta,'' si la fel ca tine nu o pot face nici foarte multi... altii.
Intr-adevar ca se pot castiga si foarte multi bani, insa pentru a ajunge sa-i si castigi... trebuie sa muncesti destul de mult si sa fii dispus/a sa faci tot ceea ce ti se cere de cei care ofera... banii.
Ca sa intelegi si tu mai ''exact'' citeste si raspunsul dat de :
cu 1 minut in urma | sierra1 a răspuns :
"videochat venituri de 5000-10000 de euro ...de ce nu se angajeaza toti in domeniul asta? "

și ce-ar putea arăta Diana Iovanovici-Șoșoacă?

Pe bune rolling on the floor laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si totusi sa castigi atat din videochat... evident ca e foarte tentant, eu personal daca nu m as realiza pana la 30 de ani m as apuca, adica astia castiga sume uriase, buzatele isi permit sa plece in vacante, conduc mercedes uri si noi oamenii de rand incercam sa fim cat mai corecti si uite ca degaba esti cinstit in țara asta

| tzionut a răspuns (pentru anonim_4396):

Domnul meu media e de 500 - 1000 de euro, putin mai mult la inceput cand esti noua in domeniu dar apoi sumele scad. Ca sacastigi mai mult trebuie sa faci mai mult, mai exact orice iti cere cel care plateste.
Acum in functie de ce sti sa faci poti castiga aceiasi bani si in tara fara sa iti dai chilotii jos, cu anumite sacrificii.
Totul depinde de caracterul fiecaruia. Daca esti cinstit, muncitor si dispus sa iti asumi anumite riscuri, poti castiga mult mai mult decat o persoana care proactica videochat.

| TFL007 a răspuns:

Lol, urmaresc ca imi place ma excita sunt unele care intr-adevar fac tot pachetul de la A la Z si in cupluri, cred ca ajung fara sa exagerez si la 2000 de euro pe seara

| TFL007 a răspuns:

Unele mai au si show-uri private unde acolo e 10 euro pe minut sau ceva de gen! Daca intr-adevar vrei totusi sa faci bani adevarati din asa ceva trebuie SA ITI DISTRUGI CU TOTUL CORPUL la modul ala, dildo in gaoz pana in laringe... daca mergi pe ideea ma apuc si stau in fata unui web si astept miloaga mai bine lipsa, nu o sa iei nici 500 de ron pe zi

| TFL007 a răspuns:

Apropo de asta cu videochat-ul, vad din ce in ce mai multe fete ba din varste fragede de la 18 ani practicand videochat-ul, hmm, ma intreb oare de ce, cred ca orice prost si-ar da seama care ar fi motivul din spate si nu are nicio legatura cu gasirea unui job in sine! nu ajungi la suma care o zici tu in comentariu dar pe luna daca iti dai silinta, avand instrumente la indemana ajungi undeva la 6000 de ron pe luna lejer! oricum cel mai bine se castiga daca sunt doua fete la web si e si mai fun dar si mai usor de practic sexul la web

| Gusticel a răspuns:

De ce nu se angajeaza toti in videochat?

Pentru ca unii oameni sunt suficient de inteligenti incat sa faca mii de euro prin multe alte modalitati. Fara sa isi dea chilotii jos in fata unor straini de pe net.
Trebuie sa intelegem ca orice forma (fizica sau virtuala) prin care satisfaci sexual un om, contra cost, se numeste prostitutie. Da, prostitutie.
Un barbat ti-a dat bani ca sa il satisfaci sexual? Esti prostituata. Indiferent daca l-ai satisfacut fizic sau virtual.

Chiar se castiga venituri de 5000-10000 de euro din VC?

Se castiga. Dar ceea ce vedeti voi in reclame sunt topurile. Varfurile.
Nu toate castiga atat. Dar logic ca nu o sa vezi vreo reclama la VC in care sa se vorbeasca de videochatistele care fac bani putini.
Nu te gandi ca daca te apuci de VC, gata, ai garantat 10000 de euro pe luna. Tot de tine depinde cat o sa castigi, depinde de cat o sa te implici etc.

P.S. De cand a luat amploare OnlyFans in Romania, femeile nu prea se mai gandesc sa se apuce de VideoChat.
OnlyFans e mult mai ok, fiindca nimeni nu vede nimic decat dupa ce plateste. Practic, nu mai trebuie sa te dezbraci. Si totusi unele fraiere se dezbraca pana si pe Only, desi, repet, acolo nu are sens sa se dezbrace ca oricum nimeni nu vede pozele decat dupa ce da banii. Si ar putea la fel se bine sa fie imbracate complet.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Gusticel):

Practic, nu mai trebuie sa te dezbraci. Si totusi unele fraiere se dezbraca pana si pe Only, desi, repet, acolo nu are sens sa se dezbrace ca oricum nimeni nu vede pozele decat dupa ce da banii. Si ar putea la fel de bine sa fie imbracate complet.
-- Crezi ca a 2-a oara il va mai pacali pe acel fraier care a dat banii '' pe ceva ce exista in sacul legat la gura'' rolling on the floor laughing

| Gusticel a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu stiu daca il "pacaleste" si a doua oara, dar oricum sunt destui fraieri pe planeta laughing

| OanaDD a răspuns:

Sunt multe meserii bine platite dar pe care multi nu le pot practica din anumite motive.
Tine minte 1 lucru. Tot ce e super bine platit presupune sacrificii (timp liber putin, departe de familie, stres, deplasari multe, etc), iar ceea ce zici tu presupune ca toata viata sa ramai expus ca persoana si sa nu poti sa te angajezi in multe alte domenii.