| never_2397 a întrebat:

Chiar si dincolo de moarte este viata, asa cum dincolo de despartire ramane iubire! adevarat sau nu prea?:-s

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

100% adevarat

| Libelle a răspuns:

@rockgirl nu`i de loc logic.
te desparti de cineva pentru ca nu te iubeste, pentru ca nu puteti fi impreuna, deoarece va desparte distanta, oamenii, si mai multe, sau moare unul din voi. dar nu inseamna mereu ca se termina iubirea. din partea unei persoane tot o sa ramana.

| fabiola a răspuns:

Nimeni nu stie dar putem spera!

| Азбука a răspuns:

Si dincolo de apa e uscat, si tot asa...

| Cătălina a răspuns:

Depinde de la caz la caz. Si cum in ziua de azi nu prea se mai pune mare pret pe sentimente, as zice ca nu prea e adevarat.

| Denisa a răspuns:

Un sfarsit inseamna un nou inceput. Dupa despartire nu ramane iubire. Uneori ramane ura, indiferenta, sentimente de ranchiuna. Poate ramane iubire dar doar din partea unuia. Daca doua persoane se iubesc, nu se despart. In legatura cu moartea... ceva trebuie sa se intample cu sufletul dupa ce trupul se descompune. Vreau sa cred asta. Ar fi prea trist ca viata sa se rezume la cateva clipe si la multe amintiri.

| UninspiredName a răspuns:

Nu chiar ...eu nu cred ca dincolo de moarte mai exista alta viata si faza cu despartirea e la fel. te desparti de o persoana pentru ca nu o mai iubesti. e logik nu?

| Rallu_8961 a răspuns:

Da!
cel putin asa cred!

| never_2397 explică:

Poate 2 persoane se despart nu ca nu se iubesc, poate ca cineva s-a bagat intre ei si din cauza acelor persoane nu pot fi impreuna