| youDAoneI a întrebat:

E adevarat ca exista viata dupa moarte?

9 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Viata este ceva prea complex sa aiba un final. Asa 'gandeam' oare si la nastere? Fiind luati din lumea noastra, oare plangeam crezand ca murim si se termina tot? Daca da, se pare ca nu a fost un sfarsit, ci doar o alta etapa a existentei noastre

| persseuss a răspuns:

Eu cred ca da

| WholeWorld a răspuns:

Nici n-ai idee cat de multe raspunsuri exista pe tema asta. Din cate stiu, in fiecare religie se presupune ca exista viata dupa moarte si comparativ cu tot ce exista in lumea asta si in universul asta... o exista si viata dupa moarte.

| AtateaConditii a răspuns:

Normal.Ce scrie in biblie: Nu cerceta, ci crede.

| Vvistula a răspuns:

Eu le-am zis prietenilor, daca mor inaintea mea sa vina si sa im scrie pe ceva daca e viata dupa moarte dar cand nu sunt eu acasa, sa nu fac stop cardiac camd vad pixul si foaia cum zboara prin camera.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îmi place să sper...

| Skynettt a răspuns:

Asa scrie in biblie ca exista o sa vedem cu toti daca este adevarat la un moment datwinking

| Crisk a răspuns:

Pai asa si scrie in bliblie, dar e si normal ca mortl putrezeste in sicriu, dar omul dupa ce moare cufletul lui pleaca in cer si incepe o noua viata fara de moarte...asa zic mereu preotii. sper sa fie adevarat depre asta mi-a zis si la ora de religie

| LaurC a răspuns:

Nu ai de unde stii, si chiar daca e scris undeva, sunt doar presupuneri.
Doar mortu' nu se scoală si scrie intr-un caiet daca e adevarat sa nu straight face