| R3sPeCt a întrebat:

Ciao lume! Sunt o persoana foarte gelosa sad iubita mea vorbeste mult cu 1 pe facebook si la telefon, in ultima vreme mai putin(arata bine gagiul.nu s-au vazut dar mi-a zis ca i-ar placea sa il vada,dar decat ca prieteni) si zice ca ii este doar prieten,nimic mai mult. Vreau sa stiu daca exista prietenia intre fata si baiat,daca voua vi s-a intamplat? Doar sentimentul de prietenie, atat, fara sex, saruturi si sentimente de dragoste.Astept raspunsuri mai ales din partea fetelor.Voi aveti un prieten(barbat) foarte bun? Daca aveti, iubitul este de acord? Eu sunt o fire mai sensibila si imi iubesc enorm prietena, dar treaba asta ma arde rau pe dinauntru crying va rog spuneti-mi ce credeti si fara jicniri.Va multumesc kiss dau si fundawinking

Răspuns Câştigător
| Sxx a răspuns:

Da exista. In principiu ca sa te linistesti tin sa iti spun ca cel mai bun prieten al meu este un baiat.

De ce nu vorbesti cu ea si sa ii spui ceea ce te doare? O sa te inteleaga ca sigur.

Nu stiu exact ce intentii are prietena ta, adica eu as putea sa-ti spun "stai linistit ca nu se intampla nimic" dar atata timp cat eu nu o cunosc si nu stiu ce e in sufletul ei nu pot sa ma pronunt. D'asta spun sa vorbesti tu direct cu ea pentru ca e mai sigur si tie, tu fiind iubitul ei eu cred ca nu ar mai avea acea "retinere" si ti-ar spune adevarul.
Sper ca ti-am fost de ajutor happy

11 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Nu trebuie sa sacrifice o prietenie cu o persoana barbateasca, e o prostie.
Eu iti sugerez o alta abordare, lasa-o sa vb cu acel tip. Daca tine la tine, va sta incontinuare. Daca nu macar sti ca a stat cu tine pr a profita. Atentie daca suspectezi sau o prinzi cu tipul cela ca se giugiules, ii dai papuci.
Sti care e diferenta intre prietena si iubita?

| DNSK a răspuns:

Nu o sa ai prea mult de-a face cu ea. nu, nu exista prietenie curata intre un baiat si-o fata. ei ii place de el. in relatie nu ai simtit schimbari? raceala fata de tine si ceva mai mult pentru el?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toate prieteniile femeilor se transforma pana la sfarsit in sex si te rog sa ma crezi ca am multa experienta.

| R3sPeCt explică:

Va multumesc de sfaturi kiss nu stiu cui sa dau funda, asa ca o voi da unuia dintre voi 4 care imi raspunde primul la acest mesaj.

| Sxx a răspuns (pentru R3sPeCt):

încearcă să fii foarte apropriat cu ea, adica tu ca iubit ar trebuit să știi totul despre ce face si cum face și mai ales să-ți ceară sfatul happy
Spune-i că te deranjează treaba asta și o să înțeleagă, dar să-ți spun o mică 'chestie'...
când vorbești cu ea să fii calm si să o iei ușor, nu ca și când ai fii "disperat" că după nu știu ce poate gândii fata laughing
Sper să rezolvi "mica" problemă big grin

| sleeppy a răspuns:

Salut,cred ca daca o sa se vada poate sa schimbe multe adica daca o sa ii place de el atunci ai pierdut-o, comporta-te normal si nici nu-i interzice ca vei strica totul
sa stii ca aproapre ai pierdut-o daca comunica mult cu el si are intentia sa se face
ce fel de prietenie!? daca ei nu se cunosc si vor sa se vada inseamna ca nu sint doar prieteni si vor ceva pe viitor
cel mai mult depinde de tine si cum te comporti in acest moment cu ea
bafta, sper ca nu va v-eti desparti incearca sa faci tot posibilul sa nu o pierzi daca o iubesti : )

| neutrino a răspuns:

Exista si astfel de prietenii, si pot fi chiar puternice, dar in cazul de fata, asa zisa iubita a ta, nu la astfel de prietenie se gandeste. O fata frumusica si isteata mereu va fi curtata, si ea va avea intotdeauna de ales, asa ca tu trebuie sa faci fata concurentei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am renuntat la prieteni baieti din cauza ca iubitul e foarte gelos. happy Si ea ar putea face un mic sacrificiu pentru tine.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Exista! Si eu am un prieten foarte bun, imi e ca un frate. Are si el prietena, si eu am pe cineva, dar legatura dintre noi este mult prea speciala ca sa o dam pe o relatie de dragoste. Poate si faptul ca sunt singura la parinti si-a pus amprenta si il iubesc pe baiatul asta ca pe un frate mai mare!
Prietenul meu a facut urat prima data, dar cand a vazut cum stau de fapt lucrurile nu s-a mai indoit de iubirea mea. Nu trebuie confundata niciodata iubirea pentru sufletul pereche cu cea pentru un baiat care e ca un frate!

| Ade1996 a răspuns:

Da exista DOAR PRIETENIE. Tu nu ai nicio prietena fata? Cum te iubeste ea, asa o iubesti si tu. Prietenia si dragostea nu prea se aseamana. Ai incredere in ea daca o iubesti. Nu o sufoca

| opAmphetamine a răspuns:

Da exista prietenie intre o fata si un baiat dar din asta sa stii ca iese foarte repede si dragostewinking. Daca iubita ta vorbeste des cu el, s-ar putea sa prinda drag de el. Cred ca stii si tu ca de cele mai multe ori dragostea se naste din prietenie. Eu zic sa ai grija sa nu o pierzi, nu zic sa devi posesiv. dar sa fi mai atent, sa nu devina rece cu tine. Eu am avut un prieten foarte bun pe care l-am lasat pentru iubitamiu happy Imi era ca un frate respectivul, dar am renuntat la el pentru ca, iubitamiu e o fire foarte geloasa si nu suporta nici cand ma lua respectivul in brate sau ma pupa pe obraz. Sfatul meu e sa devi putin mai atent cu ea si sa nu o lasi " sa-si faca de cap " prea multwinking pentru ca exista riscul sa o pierzi. Eu spre exemplu, l-am ascultat pe iubitamiu cand mi-a zis sa o las mai moale cu acel baiat. si l-am lasat de tot pe respectivul. Si uite ca acum, nu-mi pare rau. bine, am unele momente cand as vrea sa fie langa mine pentru ca imi era ca un frate. dar ma gandesc ca poate o fi mai bine ca am renuntat la el pentru ca na sunt cu gagicamiu si acum happy de vreo 6 luni.