| Carmenela a întrebat:

Ciao TPU!
Am facut sex de mai multe ori si totul a decurs bine dar preludiul nu este destul de lung aproximativ 3 minute dupa care incepem dar eu in timpul preludiului nu ma excit, abia ma excit cand suntem "incinsi" si atunci f greu.
Ma tot gandeam cum sa fac sa prelungesc preludiul pana la 10-15 minute.nu vreau sa includem capsuni si frisca ca iubitului mei nu ii plac capsuni si mie nu imi place friscalaughing. Deci voi cam ce faceti la preludiu in afara sa va dezbracatzi partenerul?
Va rog fiti seriosi si mai ales ce sa ii fac eu lui sa vada ca vreau preludiu mai lung fara sa ii spun asta in fata, ca pun pariu ca nu se va simti binehappy
>fundita:d

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Daca e neexperimentat, asa se intampla. E boala grea, intreaba femeile trecute prin viata.multi din ei, renunta de tot la preludiu. Spune-i ca vrei sa va cunoasteti mai bine corpul si ca ai nevoie de mai mult preludiu.

| glamour a răspuns:

Daca nu vorbiti deschis nu ajunge-ti niciunde. Spune-i in fata ce vrei. Eu stau si ma intreb cum de nu te doare daca spui ca nu te exciti(prin asta inteleg ca nici nu te lubrifiezi)

| alexutza003 a răspuns:

Ei na cu rusnie nu ajungi naieri esti intr-o relatie cu el si daca vrei ca unele lucruri sa se schimbe trebuie sa le spui in fata iar el sa inteleaga, pentru ca si tu vrei s afi sfatisfacuta nu numai el

| Tania a răspuns:

Pai 3 minute cred ca nu e decat timpul in care de dezbraca.Pai eu zic sa ii zici ca vrei preludiu mai lung, ca asfel se va prinde greu de ce vrei tu sau deloc.

| Cjay a răspuns:

Pai in primul rand ca sa dureze mai mult trebuie sa te excite el sa nu se grabeasca repede ...deobicei si incepe cu sarutul buzelor dar buzele trebuie sa fie putin umede incearca u sa il saruti mai mult timp pe buze gat si poate o sa faca si el la fel dupa coborati mai jos si app trebuie sa te antinga in locuri cat mai sensibile deci daca vr sa te simti bine fa'l si u sa se simta bine si o sa te faca si el...

| rony a răspuns:

Nu stim motivul pentru care tine asa de putin preludiul.Se grabeste cumva el, caci tu zici ca nu te incalzesti in cele 3 minute.Sau pentru voi preludiul inseamna doar dezbracare? Preludiul trebuie pregatit,daca se poate cu o muzica-n surdina si pe urma armele grele:cuvinte soptite la ureche,mangaieri pe zonele care simtiti voi ca sunt mai sensibile, gura, limba, buze...

| ταξιδιώτης a răspuns:

:-o 3 min, sunteti grabiti...foarte grabiti, asta numai dragoste nu e, si iepurii acorda mai mult timp preludiului.Intr-un preludiu nu sunt necesare capsuni,frisca bla,bla,bla, mainile, buzele...tot trupul sunt de ajuns.

| catalin188 a răspuns:

3 minute nu ie preludiu
un preludiu frumos si lung este cand atunci cand si fara penetrare fata are un orgasm

| OvidiuNumeDeTractorBack a răspuns:

Adica se termina inainte sa iti dai seama ca a inceput...sau cum?hee hee si apropo incearca tu sa il saruti mai mult, sa ii arati pasiune!