| Mkeynes a întrebat:

Cica daca te masturbezi inainte se sex o sa ai o partida buna? E adevarat?laughing

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Uneori DA, alteori BA. Parerile in aceasta privinta sunt impartite. big grin

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca incepi cu un sex oral? nu e mai ok? decat prin masturbare

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca-i o prostie asta.

| Mkeynes explică (pentru Violleta2022):

De exemplu laba e primul nr si al doilea e sexul care dureaza mai mult?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

S-ar putea dupa laba sa te uiti pe pereti, ca s-a consumat cartusul si nu mai erectie.
Mi se pare cea mai idioata idee sa te masturbezi inainte de partida sexuala!
In plus, ai cele ma mari sanse sa lasi o fata insarcinata, pentru ca ai deja sperma pe teava, de la masturbare.

| Mkeynes explică (pentru Violleta2022):

Sa fiu nebun am patit-o odata asa
Mi-a facut o laba si dupa cateva minute cred
A m facut sex si nu aveam erectie cu prezervativul
Deci de la laba era?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

Bineinteles!
Dupa ce-l consumi, tu mai vrei sa-l ai tare si sa te joci cu fata?
Pai, asa risti sa te faci de ras, nemaifiind in stare sa faci nimic.

| Mkeynes explică (pentru Violleta2022):

Cam dupa ce ai ejaculat prima data
Cam dupa cat timp esti forta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

Depinde de barbat! Unii sunt capabili dupa 2-3 ore, altii dupa 2-3 zile laughing

| Mkeynes explică (pentru Violleta2022):

Nici 2-3 ore poate 2-3 minute laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

Se vede ca esti copilas mic, cu siguranta virgin inca, daca tu crezi ca poti tine lant actele sexuale la 2-3 minute.

| Mkeynes explică (pentru Violleta2022):

Deci acum sincer vorbesc dupa ce ejaculezi
Ai nevoie de cat timp sa ei alta repriza?

| Goete a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu ai avut prea bune experiente sexuale in acest sens... Poate la 60 de ani nu se poate ejacula de 2 ori fara a opri actul sexual (sau masturbarea) dupa prima ejaculare, fara a utiliza prezervativ

| Goete a răspuns (pentru Mkeynes):

Daca esti excitat bine, si nu esti un mosneag, nu ai nevoie nici sa te opresti dupa prima ejaculare. De ce nu incerci?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Goete):

Este diferit baiete, la persoanele care au sex vaginal normal si la cei care se masturbeaza non stop, ca tine, mai ales cand este in public, ca tine.
Cat priveste cum se face sex la 60 de ani, inca nu stiu, mai am ani multi pana acolo!

| Violleta2022 a răspuns:

In orice caz, mi se pare cea mai mare prostie a unui baiat/barbat, sa se masturbeze inainte de a merge sa faca sex.
La ce dumnezeu mai cauti sex, daca esti dependent si satisfacut de propria-ti mana?
De aia nu se ajunge la performante in pat si va schimba femeile, macar au bun simt sa nu va spuna in fata adevarul, ca sunteti de plans la pat.

| mihai69 a răspuns:

Mai degrabă nu.

| Freya1 a răspuns:

De ce ai face asta cand totusi ai o femeie cu care urmeaza sa faci sex peste 15, 20 de minute? Nu, eu consider ca nu te ajuta de loc ba mai mult te incurca precum sexul in exces.O data ce deja ai facut o data, de doua ori sau ma rog vorba ta o laba inainte cheful tau o sa inceapa sa devina din ce in ce mai scazut si o sa fie o partida chinuita.
Eu sincer as prefera ca si daca tine mai putin o partida sa se simta bine, decat sa stea o ora si sa se chinuie sa termine.

| Mkeynes explică (pentru Freya1):

Odata mi- facut laba
Si dupa 5-10 minute cand sa fac sex nu mai aveam erectie si credeam ca e de la prezervativ...si mai facusem si eu o laba inainte

| Freya1 a răspuns (pentru Mkeynes):

Exact ce iti spuneam, iti piere cheful, imaginatia obosesti si e aiurea.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este adevarat.

| aXy99 a răspuns:

Nu neaparat. Vei rezista putin mai mult. Cu accent pe "putin".

| Mkeynes explică (pentru aXy99):

Vrei sa spui ca mai putin
Pai e de exemplu
Primul nr dureaza mai putin in care e masturbarea si al doilea mai mult in care e sexul

| aXy99 a răspuns (pentru Mkeynes):

Asta am zis.
Al 2-lea numar va dura mai mult.

| aXy99 a răspuns (pentru aXy99):

Daca stai 20 de minute sa te masturbezi nu inseamna ca atunci cand vei face sex vei rezista mai mult de 20 de minute. Sper ca nu ai interpretat asalaughing

| Mkeynes explică (pentru aXy99):

Deci dupa ce ejaculezi la cat timp esti iar bun sa faci sex?

| aXy99 a răspuns (pentru Mkeynes):

Asta depinde de fiecare individ in parte. Cateva minute, cateva ore...conteaza si varsta.