| Lovepoison a întrebat:

Am observat ca atat barbatii cat si femeile isi inseala sotia/sotul. Dar nu inteleg de ce... Ce se poate face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu-mi insel sotia, nu am inselat-o niciodata si este singura femeie cu care m-am culcat si cu care am facut dragoste, si fac.

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Se inseala singuri si de multe ori nu mai raman cu nimic! Toate se platesc, iar adevarul iese intr-o buna zi la iveala!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimihappy astazi e la moda asa ceva, cred ca e un trendwinking totusi nu mi se pare ceva normal, dar fiecare cauta ce nu gaseste acasa, in general barbatul e amator de senzatii tari, iar acasa sotia fiind decenta si cu frica lui Dumnezeu, nu poate oferi asa ceva, de facut nu cred ca se poate face ceva, depinde de fiecare cum si cat iubeste fam si implicit tot ce inseamna ea, dar atat timp cat sunt aceste "ispite" tinerele care ofera tot ce vrea barbatu, divorturi vor exista mereu din pacate, bine e vorba doar acolo unde bogatia troneaza la loc de cinste.

| ines a răspuns:

Cind nu-i dragoste si respect iti inseli sotul sau sotia.

| EmaS a răspuns:

Nu toti fac la fel.Eu nu mi-am inselat sotul, si nici el pe mine.Caminul nostru este ca un coltisor de rai.Casnicia noastra este bazata pe dragoste, pe respect reciproc, pe incredere.Suntem fericiti si impliniti.

| ioana1704 a răspuns:

Unii din curiozitate sau poate cauta ceva ce nu au acasa

| Teresa a răspuns:

Forte simplu ai grija ca el sa nu afle si tu ai grija sa nu cauti ceea ce nu vrei sa gasesti si voila viata e rozzzzzz
oricum intr-un cuplu cel putin unul dinte cei doi inseala daca crezi ca nu inseala niciunul inseamna ca cel care o face se ascunde foarte bine
si atat timp cat nu stii nu te afecteaza

| anemona18ida a răspuns:

Pai din cauza secoluui in care traim dar si caracterului oamenilor.multi sunt obisnuiti sa insele si nu pot fi fideli.pentru a nu mai fi inselat trebuie sa comunici cu partenerul, sa existe armonie intre voi, sal respectati si sa-l iubiti cu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu se iubesc cu adevarat unul pe celalalt! Nu se poate face nimic, din pacate. Fiecare alege in dreptul lui ceea ce vrea sa faca. Daca ambii au bunul simt si sentimente adevarate, chiar daca vor fi tentati de "exterior" nu o vor face. Daca sunt superficiali in sentimente, si cauta doar SEX atunci nu vor rata nici o ocazie. Caramela merita funda, deoarece a raspuns excelent. Si pentru ca funda nu poate fi data de 2 ori, Fumaretul merita multe voturi.