| anonim_4396 a întrebat:

Ciclul menstrual vine in aceeasi zi din fiecare luna in mod normal?

Răspuns Câştigător
| MiKuTzZzA a răspuns:

Nu, poate sa-ti vina mai inainte sau mai tarziu cu cateva zile de cel mentionat deseori. Un ciclu menstrual apare lunar sau la 28 de zile, dar multe fete au un ciclu mai lung sau mai scurt decat cel mentionat.
Sangerarea dureaza intre 3 si 7 zile, iar durata dintre sangerari poate fi intre 25 si 40 de zile. Inainte de a merge la medic este bine sa urmariti durata ciclului menstrual.

6 răspunsuri:
| Mo a răspuns:

dupa primii 2 ani de la aparitia menstruatiei ar trebui sa fie regulat dar nicio fata nu are ciclul perfect regulat!

| Mia_8661 a răspuns:

Poate fi si cu 2 -3 zile inainte si dupa...chiar si cu o saptamana mi s-a intamplat sa intarzie, dar daca e ce cred eu fa-ti un test, il cumperi de la farmacie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, ciclul menstrual nu vine in aceiasi zi din fiecare luna. Un ciclu menstrual apare lunar sau 28 de zile, dar multe fete au un ciclu mai lung sau mai scurt decat cel mentionat.
Sangerarea dureaza intre 3 si 7 zile, iar durata dintre sangerari poate fi intre 25 si 40 de zile. Inainte de a merge la medic este bine sa urmariti durata ciclului menstrual.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate sa vina d 2 ori p luna, la 2 sapamani dupa primul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1-2 zile inainte sau dupa