| gina_marcu a întrebat:

Daca stresul iti deregleaza ciclul menstrual intr-o luna, luna urmatoare va fi normal sau tot dat peste cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anabela22 a răspuns:

Pai mie mi s-a intamplat de mai multe ori: odata, de la chisturi – venea o luna da una ba; apoi alta data, cred ca de la stres, mi-a intarziat 3 saptamani, dar dupa aia a venit normal...Eu stiu, depinde de la caz la caz...

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti sa stii. Plus ca nu poti fi sigura niciodata ca dereglarea e provocata doar de stress. Daca dereglarea se repeta, sugerez sa consulti un ginecolog.

| Adriana_dragu a răspuns:

Depinde de motivele din care a fost dereglat: un chist ovarian, de exemplu? Daca problema persista, dereglarea va persista si ea.

| dorina35 a răspuns:

te sfatuiesc sa te duci la un consult endocrinologic si unul ginecologic. Cei doi medici te vor lamuri in legatura cu motivele pentru care ai ciclul dereglat si ce trebuie sa faci pentru a evita alte dereglari viitoare.