| MiKiDuTzaEo a întrebat:

AM o prietena caruia nu-i vine Ciclul menstrual regulat in fiecare luna cum ar fi normal... Iii vine o data la 4-5 luni! Se poate intampla ceva? sau de ce se intampla? Pentru fete.winking

2 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Și eu am aceleași probleme, întârzie 2-3 luni vine, iar întârzie...
Am mers la plafar și mama i-a spus doamnei de acolo de problema mea, acea femeie mi-a recomandat "Mlădițe de zmeură" pentru reglare, cică sunt foarte recomandate de ginecolog, am făcut 3 luni tratament și acum a început să se mai regleze. Spune-i prietenei tale să încerce.

| aniri2000 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Pot doar sa iti zic ca este o dereglare hormonala...eu încă nu am menstruatie dar stiu ca ne-a spus la scoala ca fetele care au tipul asta de ciclu menstrual(adică sa iti vina o data la 4-5 luni)ar fi bine sa se ducă la doctor...dar cel mai bine ar fi sa vorbească cu mama ei.