| mgtow a întrebat:

Cine a inventat chestia cu dragostea vine cand mai putin te astepti? Eu nu sunt de acord cu aceasta afirmatie pentru ca fiecare are parte de dragoste daca se gandeste ca va avea dar daca nu vrea atunci nu are de unde sa aiba acea ocazie (totul depinde de cum gandim) si aici intra 3 variante:
1. Daca spune "bine va veni la momentul potrivit" va avea parte cand ii se iveste ocazia dupa nu stiu cati ani.
2. Cand e decis si se gandeste tot timpul ca va intalni sufletul pereche ii ajunge in scurt timp deoarece omul se concentreaza pe acel gand si il atrage pana devine realitate.
3. Atunci cand cineva e suparat nu mai vrea sa iubeasca si simte ura fata de femei/fete din cauza ca a suferit in trecut. Mai sunt aberatii din partea celor care sunt OPTIMISTI IN DRAGOSTE spunand ca oricine are sufletul pereche dar nu e asa pentru ca nu toata lumea are acea ocazie asa cum am zis inainte; am mai cunoscut eu persoane singure care au stat ani grei si au ajuns la batranete fara o baba langa el sau fara un mos cu ea.

16 răspunsuri:
| mgtow explică:

Manuela e pentru cei care duc lipsa de efort fizic la pat si eu nu sunt interesat nici in mana nici in sex.

| mgtow explică:

Ai noroc ca nu-s taicatu ca bagam militarie in tine de-ti ieseau pepenii prin toate gaurile, se vede ca esti prost crescut mai mucosule.

| LeontinAndrei a răspuns:

Nu sunt de aceeasi parere cu tine pentru ca acum cativa ani eu am fost cel pesimist in dragoste spunand ca "niciodata nu ma voi indragosti" si totusi am patit asta deja de doua ori. Sunt persoane care vor spune ca se vor indragosti dar totusi nu au avut parte de acea dragoste adevarata, desi au avut mai multe relatii ca mine. Dragostea adevarata nu vine cand iti doresti tu ci vine cand intalnesti o persoana care sa te faca sa te simti bine (si nu vorbim din punct de vedere sexual).

| ochiverzi91 a răspuns:

Sunt si fete serioase happy Dar majoritatea baietilor le aleg pe cele care se imbraca sexy, au sani mari, cele populare etc. si apoi se plang ca sunt inselati...in 1 rand cauta o femeie matura din punct de vedere mental, in al 2-lea rand nu inteleg de ce te plangi ca te inseala, chiar tu ai spus ca esti ocupat cu munca deci nu ii poti oferi o viata sexuala bogata, trebuie sa te impaci cu ideea. Daca te iubeste va ramane cu tine (oricum la inceput multi inseala, dar dupa ce trece ceva timp si isi dau seama ca pot avea ceva serios cu partenerul renunta la inselat). Ar trebui sa ai rabdare cu femeile. pune-te in locul lor, daca una din ele ar fi cu jobul pe care il ai tu si tu ai fi in locul ei nu ai face la fel? Suntem oameni, oricum... daca nu stii nu suferi.cauta una serioasa si nu incerca sa o "sufoci" sau sa ii spui chestiile de mai sus pentru ca o vei speria! happy Succes!

| mgtow explică (pentru ochiverzi91):

Stiu cum trebuie tratate numai ca imi imaginez chestia aia inselatul pentru ca am acest gand prins cu suruburi si lacat de creierul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am vazut raspunsurile cu "eu n-o sa-mi fac niciodata o familie" si toate chestiile de genu'.Nu mai fii asa negativist! Si pana la urma de ce crezi tu ca e asa rau daca ai avea o familie, o femeie pe care s-o iubesti? Nu zic sa incepi sa cauti ca disperatu' acum pe cineva.Dar cand ti se iveste ocazia si cineva e interesat de tine, da-i o sansa.Sau daca te indragostesti tu de ea, fa primul pas...asta daca si tu crezi ca te place si ea cat de cat. Good luck!

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

In primul rand meseria ca sofer profesionist nu-mi da timp ca sa ies cu ea si sa o vad des apoi sunt riscuri mari ca ea sa ma insele, nu mai vreau sa am probleme amoroase pentru ca ce a fost frumos s-a dus de mult. De fiecare data cand aud ca cineva ma intreaba daca am partenera sau atunci cand ma voi casatori vad ca ea sta pe interes cu mine si vrea sa ma insele. Am incercat sa ma schimb dar e tarziu pentru mine; mai bine ca restul lumii sa aiba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Da...e mai complicat.Cu meseria ta, e adevarat ca e greu sa iti faci o relatie serioasa.Dar nu e corect sa spui "mai bine ca restul lumii sa aiba".N-o sa-ti zic acum texte de genu' "o sa iti gasesti si tu sufletul pereche" sau alte chestii pentru ca viitorul ti-l faci si tu.Tu hotarasti ce vrei sa faci mai departe si cu cine vrei sa iti faci un viitor.Acum,daca tu nu vrei si esti asa "pornit" sa nu ai o relatie serioasa, nimeni nu-ti poate schimba parerea.Doar daca te indragostesti ar mai fi sanse, dar...cine stie? Have a nice day!

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Oricum va fi din ce in ce mai rau, asta e un inceput pentru ca multe persoane raman singure dupa o vreme de matrimoniu sau nu reusesc sa-si gaseasca perechea din motive ca dau numai de nesimtiti/panarame. Sunt decis sa raman singur si nu ma voi schimba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Si asta e adevarat, ca sunt din ce in ce mai multe pitipoance, iar cocalarii se "inmultesc" la fel de repede.Ok...deci ai ramas la aceeasi idee. Poate o sa regreti mai tarziu, dar tu hotarastiwinking

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mgtow):

Esti exact ca bff meu...Si el asta a hotarat ca ii este frica sa nu isi mai bata una joc de el, doar ca el nu munceste sau altceva.Am incercat eu de mai multe ori sa-i fac rost de o fata dar nu vrea, face pe incapatanatu` asa cum faci si tu.Stai calm ca treci printr-o faza proasta si mai tarziu o sa simti nevoia de o fata langa tine.Si apropo...Ai un MARE ATU faptul ca esti sofer pe camion. Poti cunoaste mai multa lume si cine stie, poate iti vei gasi si fata care o sa te iubeasca asa cum iti doresti.

| mgtow explică (pentru DirectDinBerceni92):

Inca nu am ajus sa fiu (in aprilie incep scoala) si in 3 luni mi le scot apoi ma pun pe meserie, ziceam eu daca era sa fie soferita pe tir sa fie numai cu mine dar nu are rost sa mai sper la asa ceva.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mgtow):

Nu-ti gasesti tu, om care nu pleaca din tara si isi gasesc ditamai oamenii care pleaca in nu stiu cate tari mereu?!
Hai nu mai gandi asa negativ si gandeste-te la lucrurile frumoase. Spre exemplu cand vei conduce camioane vei explora multe locuri si vei fi fascinat si poate cu putin noroc dai si de "julieta ta"

| mgtow explică (pentru DirectDinBerceni92):

Asa cum i-am zis lui ochiverzi91 gandul ca ma va insela e atasat de creierul meu si nimeni nu poate sa-l scoata de acolo, asta e macar ma multumesc ca voi fi sofer profesionist si de rest putin imi pasa.

| ochiverzi91 a răspuns (pentru mgtow):

Cu gelozia nu rezolvi nimic, vei ramane singur! Totusi, nu vad nimic rau in a insela, daca nu esti langa ea ce ai vrea sa faca? Cumpara-i niste vibratoare si tot ce doreste ea. poate te vei mai linisti! Nimanui nu ii place gelozia...si eu sunt geloasa dar daca nu esti sigur de ceva nu te poti desparti de ele pentru simplul fapt ca tu CREZI ceva ce poate nici nu a fost...ar trebui sa scapi de gandul asta, daca nu poti, sigur te vei insura cu un tir!

| mgtow explică (pentru ochiverzi91):

Eh orice gand care e intens devine realitate, chiar daca nu m-as mai gandi la el tot m-ar insela pentru ca m-am gandit luni si zile ca daca o sa fiu cu una ma va insela si inselatul e destul de dureros pentru cei care iubesc si au suflet, acum chiar daca nu are vagin tirul imi ofera conditii la drum lung eu al fel ziceam ca ea va fi nevasta mea (ii vopsesc un inel pe cabina si gata). Macar previn consecintele si stiu mai bine singur decat inselat.