| Mititica_6301 a întrebat:

Cine e pro si cine e contra relatiilor in care baiatul este mai mare cu 5 ani decat fata? astept parerile voastre...

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Din punctul meu de vedere, vârsta nu are o relevanţă prea mare. Dacă ai o astfel de ocazie, te sfătuiesc să o accepţi, pentru că n-ai nimic de pierdut şi nici nu ştii când vei mai avea o şansă asemănătoare. Şi pe lângă asta, poate fi vorba de o persoană destul de potrivită pentru tine.
Bineînţeles, acum nu sunt de acord dacă fata are, gen, 14-15 ani. Dar de la 17-18 în sus, sunt pro.

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cinci ani nici macar nu se poate numi diferenta.Depinde totusi ca fata sa nu fie de 15 si baiatul de 20, de exemplu.Atunci,toata lumea va interpreta diferenta asta ca pe ceva rau.Dar daca fata are 18 si baiatul 23, nu mai e nici o problema, e chiar foarte bine si se potrivesc.In concluzie,diferenta conteaza(si nu prea),doar cand fata este la o varsta mai mica,dar asta se rezolva, creste, doar n-o ramane la 15 ani o viata!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Depinde ce diferenţă există între cei 2. Dacă fata are 16-17 ani şi băiatul 21-22, sunt de acord. Însă dacă fata are 13-14, iar băiatul 18-19, nu sunt de acord.

Baftă!

| BlueBird a răspuns:

Buna!
Iubirea nu are varsta happy
Pa, pa.

| Narcis2007 a răspuns:

In mod normal cam atat ar trebuie sa aiba baiatul mai mult pentru a fi la acelasi nivel cu fatalaughing

| Narcis2007 a răspuns:

Atunci depinde ce varsta are fata... daca are cel putin 16-17 nu e nimic rau

| Elisa a răspuns:

Sunt pro. Niciodata nu voi fi contra deoarece daca exista iubire nu mai conteaza nimic. Daca va iubiti cu adevarat nu ascultati de gura lumii.

Fundita?

| Julia89 a răspuns:

Sunt pro cu siguranta deoarece se stie ca:-baiatul se maturizeaza mai greu,asa ca ar fi cuplul perfect; - ar avea ce invata o fata de la un baiat mai in varsta in materie de sex, cat si despre viata,
ar fi un pic mai intelept, si pentru ca este mai mare cu siguranta stie ce isi doreste o fata.nu vad de ce as pentr contra.u cum esti? argumenteaza.

| antimulte a răspuns:

Eu sunt complet PRO, pentru ca mereu atunci cand fata are 14-15 ani nu stie exact cu ce se mananca o relatie serioasa sau ma rog, o relatie in adevaratul sens al cuvantului, si trebuie sa aiba langa ea pe cineva care are ceva experienta in spate ca altfel nu prea e de bine...

| vεηiη a răspuns:

N-am nimic impotrica e ceva normal parerea mea, mai ales ca fetele astea de vreo 14 ani saliveaza dupa astia mai mari oricum laughing Dar trebuie sa ai si oleaca de minte ca fata, sa nu te trezesti intr-o zi ca si-a batut joc de tine. Daca stii ca esti intr-o relatie din asta ca fata, casca ochii.

| LittleGirlMonster a răspuns:

Depinde cati ani are fata si cat de mult se iubeschappy

| OHmyGosh a răspuns:

Pro,pentru ca dragostea nu are varstalove struck.

| Mititica_6301 explică:

Narcis2007 am intrebat doar ce parere aveti despre aceasta relatie.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea nu are varsta! intre mine si iubtu meu sunt 6 ani diferentabig grin

| sysyu a răspuns:

Da daca fata si baiatul sunt majori...(peste 18 ani)
nu mi se pare normal sa sie antr-o relatie o fata de 15 ani cu un baiat de 20 ...asta e arerea mea...winking

| sorina09 a răspuns:

PRO! Nu conteaza diferenta de varsta daca iubirea este mare!

| printesik a răspuns:

Eu una sunt pro deoarece intre mine si iubitul meu sunt 5 ani diferenta (dragostea nu are varsta) pup