| Lexiiii a întrebat:

Cine fumeaza? Si de cat timp? Spuneti-mi cum v-ati apucat?

Răspuns Câştigător
| dulcykaLy a răspuns:

De 4 ani. si de obicei te apuci pentru ca vezi ca se practica in anturajul pe care il fregventezi.

10 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Prima tigara am fumat-o intr-a saptea, dar nu mi-a placut si m-am simtit aiurea si toata ziua.
La sfarsitul clasei a 9-a,eram plina de nervi,pe un bloc,cu sticla de vodca in brate,iar o prietena fuma,asa ca la insistentele mele mi-a dat o tigara, ca ea nu si nu, nu fuma.De atunci,o vreme am fumat rar,cam o data, de doua ori pe o luna, iar de acum cateva luni aproape zilnic.Acum am 17 ani si jumatate si fumez cam de aproape 2 ani.Din fericire,stiu sa-mi tin viciul in frau,am stat saptamani in sir fara sa fumez, nu mi se zbate o vena daca nu am tigara de dimineata, in general ma comformez situatiei.happy

| Castiel a răspuns:

Pai nu m-am apucat am incercat sa vad ce li se par "smecherilor fumatori" din scoala mea asa tare sa fumezi am incercat si eu, am fumat 1 pachet intreg am incercat de 3 ori sa ma apuc, dar pur si simplu nu-mi place adica wtf stai cu o puta in gura si tragi fum in piept-.- not cool!

| cryssa a răspuns:

Din vara(acum sunt a 7-a)
sin cauza anturajului mai multlaughing
din curiozitate, si pur si simplu mi-a placuttongue

| cryssa a răspuns:

App, dupa poza...u dc fumezi?

| sebywarlord a răspuns:

De la 15 ani jumate [acum am 18 jumate] Eram clasa a 9a semestrul 2 si am schimbat anturajul (am facut scoala generala intr-o scoala cu reguli exagerat de stricte) si cand am ajuns la liceu am scapat de sub control laughing libertate deplina etc si am inceput tigari, chiulit etc [acum regret, nu am vointa sa ma las dar voi reusii eu odata si odata ]

| Lexiiii explică:

Cryssa : da si eu fumez de jumate de an.Si poate e si de la anturaj, dar mai mult ca intr-un timp aveam numai nervi.Si de aici m-am apucat de fumat.

| andreea_4134 a răspuns:

Fumez de kd eram f mica (de la 10 ani) pentru kla mine in cart erau numai fete mai mari (16-17 ani) si umblam ca el si m-au inv si pe mine... atunci fumam din joi in pasti. Dar asa serios sa zic de un an (am 15 ani) si sincer nu prea vreau sa ma las pentru ca ma lasa si mama (pentru ca stau doar ca ea)... uneori ma gand ca nu e bine si cred ca si ea strica ca ma lasa si imi ofera prea multa libertate

| Tinkerbell_5683 a răspuns:

Fumez de 3 ani jumate, eram clasa a 8, eram cu prietenii pe afara toti fumau aproape, din curiozitate am tras primul Fum, m.am inecat foarte rau, pe urma am inceput iar cand mi s-a spus ca daca ai nervi o tigare te ajuta, ma certasem cu iubitul meu si eram suparata am fumat o tigara, a doua si uite de 3 ani jumate fumez, acum nici daca vreau nu ma mai pot lasa...

| UnkownMe a răspuns:

De 2 ani, anturaju' si mai mult au fost problemele din familiebatting eyelashes

| Daniec a răspuns:

Cu timpul iti dai seama ca nu este bine ca fumezi dar ai grija sa nu fie prea tirziu sa te lasi eu am fumat 12 ani si greu m-am lasat